Dlaczego naprawdę warto jest udać się na urlop do miejscowości pod nazwą Złote Piaski?

Miejsce to usytuowane jest w północnej części morza Czarnego w prześlicznej i bardzo czystej zatoce. Mowa tu o słynnych wśród turystów Złotych Piaskach.


Samo określenie omawianej miejscowości niezwykle zachęca do jej zwiedzania.
autobus - komunikacja miejska
Napisał: photobeppus
Na podstawie: http://www.flickr.com


Miasto jest oddalone o tylko 30 min. drogi samochodem od równie popularnej Warny. Mieści się ona na terenie parku narodowego Złote Piaski. Otoczone jest ślicznymi zielonymi wzgórzami. Ten kurort jest wliczany do największych na północnym wybrzeżu Bułgarii. Pewna opowieść głosi, że to precyzyjnie tu Piraci zakopali znaczną liczbę swych złotych klejnotów. Ziemia jednak się w pewny sposób zemściła oraz za ich niechlubne czyny zmieniła ich bogactwo w cudowny piasek. Mieszkańcy Turcji określili to miejsce jako Długie Piaski, gdyż znajdująca się tu plaża jest długa na około 4 km, z kolei w niektórych miejscach dochodzi do nawet 100m szerokości.


Limuzyna
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com


Złote Piaski to jeden z najbardziej popularnych oraz najbardziej lubianych czarnomorskich miast w Bułgarii. Miejsce jest znane jako miejscowość wypoczynkowa od 1987 r. Należałoby wiedzieć, że ten ośrodek zaistniał jako ekologiczna kontynuacja parku przyrodniczego Złote Piaski. Obecnie jest charakterystycznym nadmorskim kurortem, w którym jest ponad 100 hoteli umiejscowionych na porośniętych drzewami wzgórzach. Najznamienitsze zalety tego miejsca to upalne morze, lecznicze źródła odżywczej wody, harmonia, piękny las, który się ciągnie aż do samej plaży pokrytej świetnym piaskiem. Stąd także określenie miejscowości.

Zaciekawił Cię taki tekst? Jeśli tak, to śmiało kliknij też ten odnośnik. Pokrewne treści znajdziesz również tutaj chiny wycieczka.

Poza wspaniałymi i naturalnymi okolicznościami do wypoczynku, ten kurort jest urządzony w narzędzia balneologiczne.
Wzdłuż bulwaru znajduje się wiele kawiarenek, wystaw, stoisk z pamiątkami oraz dyskoteki, lokale rozrywkowe lub kręgielnie. Złote Piaski to cudowne miejsce nie tylko do radowania się spokojną śliczną plażą, ale również do kąpieli w przeuroczo usytuowanych wzdłuż plaży basenach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-03-03 10:36:52
Tagi: lokale, morza, koszt, sposób