Czy można by wypocząć spędzając urlop w domu i na co możemy sobie wtedy pozwolić?

Każdy człowiek niezależnie od tego, jak bardzo uwielbia chodzić do pracy, potrzebuje co pewien czas odpocząć, żeby naładować baterie.


Gdy zdecydowaliśmy się już na urlop w domu, niezwykle często zdarza się, że nie potrafimy wypocząć, ponieważ zdaje nam się, że jeśli nie wyjechaliśmy na wczasy to powinniśmy zrobić wszystko to, na co nie mamy czasu podczas chodzenia do np. biura.
Wtedy zabieramy się za robienie porządków albo mycie okien. W tego typu przypadku niełatwo mówić o relaksie, gdyż po całym dniu pracy jesteśmy wyczerpani oraz na nic nie mamy już chęci poza snem. Poza tym otoczenie, w którym codziennie jesteśmy, nie kojarzy nam się z miejscem, w jakim można by w 100 % oderwać się od myślenia o pracy. Skoro spędzamy wolny czas w domu, to posiadamy odczucie, że można by przecież zerknąć na firmowego maila albo dokończyć rozpoczętą pracę. Bardzo dużą rolę u ludzi odgrywa nastawienie.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl tym intrygującym wpisem? Rewelacyjnie. W takim razie zachęcamy - kliknij w link sklep żeglarski raksa i przenieś się do kolejnej witryny po fakty.

Bez względu na to, czy wyjedziemy na wczasy, czy też nie, mamy wolne i moglibyśmy odpocząć. Nie posiadamy w takiej sytuacji zobowiązań.


samopoczucie
Napisał: Mikey
Na podstawie: http://www.flickr.com


Może się zdarzyć, że w czasie urlopu umawiamy spotkania, na które nie mieliśmy dotąd czasu. Mogą to być przykładowo wszelkie zaległe wizyty w instytucjach lub u doktora. Powinniśmy mieć jednak świadomość, że nie musimy zrobić wszystkiego jednocześnie i fundować sobie wielkiego zmęczenia. Trzeba starać się umawiać tak, żeby rano zjeść spokojnie śniadanie, a pomiędzy jednym spotkaniem a drugim mieć czas na Spacer. Pośpiech sprawia, że będziemy czuć przemęczenie i nie poczujemy wcale, że nasz dzień odróżnia się jakoś od tego, w jakim udajemy się do pracy. Odpuścić sobie trzeba sprzątanie strychu lub mycie okien. Można by to odłożyć i cieszyć się wolnymi dniami.
Duża część osób nie chce marnotrawić nie zajętego czasu, ale można zezwolić sobie na to, aby 1 lub 2 dni spędzić na regenerację ciała i zostać w łóżku. Zwłaszcza w takiej sytuacji, gdy jest odpowiednia pogoda. Podczas urlopu należy spać do oporu i nie nastawiać budzika. Należy sobie zezwolić na błogie lenistwo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-03-03 10:35:13
Tagi: SPA, organizm, Spacer