Jakie obuwie to dobre wyjście na wiosenne górskie podejścia?

Wykorzystywane podczas górskich wyjazdów buty mają ogromne znaczenie. To od nich w wielkim stopniu zależy komfort czy nawet życie. Powinny być wyjątkowo komfortowe oraz zapewniać stopom odpowiednie ciepło.
Jednak przed zakupem dobrych butów górskich, trzeba zadać sobie parę pytań. Nade wszystko wielkie znaczenie ma to, gdzie konkretnie się wybierasz. Czy będą to Bieszczady czy Alpy. Poza tym ważny jest okres czasu, w którym ma się odbyć dana wyprawa, ponieważ są zarówno buty górskie na lato, jak i na okres zimowy. Jeśli Twoim celem są wiosenne wędrówki po relatywnie niewymagającym terenie, to trafnym oraz tańszym rozwiązaniem okazałyby się półbuty mające miękką podeszwę. Zapewnia ona o wiele bardziej korzystną przyczepność niż podeszwa twardsza. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem są lekkie oraz komfortowe buty górskie, które doskonale będą się sprawdzać przy prostych podejściach, zejściach czy nawet łagodnych wspinaczkach. Chodzi tu o buty "podejściówki", które mają twardszą podeszwę niż typowe obuwie miejskie.


młodzież
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com


Takie buty górskie to idealne rozwiązanie na stosunkowo krótkie, zatem jedno lub kilkudniowe wyjazdy na wiosnę, w lecie czy jesienią.

Jeśli masz zamiar zgłębić analizowany w tym artykule temat, to kliknij tutaj oraz zdobądź pomocne szczegóły również w podobnym portalu.

Nie powinny być to buty zbyt wysokie, ponieważ te wykorzystuje się raczej do długich trekkingów w trudnym terenie, gdy to wędrujemy z dość ciężkim plecakiem. Takie buty stosuje się do wycieczek poza popularnymi szlakami, po piargach, błocie czy morenach polodowcowych. Są także buty, których używa się do biegania po górach.
Muszą być one niezwykle lekkie (do 350 gram) i posiadać dobry protektor. Muszą być one wyjątkowo wygodne i wytrzymałe na m.in. błoto czy mokre warunki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-31 08:16:12
Tagi: obuwie, trasa, wyprawa, Bieszczady, życie