Czy udając się na Teneryfę musimy niepokoić się o śliczną pogodę?

Na tej wysepce sezon turystyczny nigdy się nie kończy, gdyż przez cały rok pogoda zaprasza do wizyt. Nawet wtedy, kiedy u nas jest szara jesień, na takiej wysepce jest piękna pogoda.


Z pewnością nie każdy wie, że Teneryfa posiada niezwykle zróżnicowany klimat.


kuchnia - marina
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wysepkę możemy podzielić symbolicznie na trzy części. Jest to zielona północ, spalone słońcem południe wysepki i wulkaniczny środek. Odmienny krajobraz i czasem też pogodę można by napotkać na jej południu, inny na północy. Jest tak za sprawą wulkanu, który mieści się w centralnym punkcie wysepki i jest trzecim największym wulkanem na globie, który jest umiejscowiony na wyspie. Południe wyspy jest suche i gorące oraz posiada niezwykle ascetyczny pejzaż. Im dalej na północ, tym roślinność jest bardziej bujna i zielona, a powietrze jest mniej wilgotne. Temperatury są trochę niższe oraz nie tak niezwykle stabilne. Bardzo często jest tak, że słoneczku trudno jest się przebić przez napływające i zalegające chmury. Północ Teneryfy jest naprawdę niezwykle ładna, lecz nie jest to część wysepki, która przeznaczona jest dla wszystkich.


Na południu Teneryfy są popularne wypoczynkowe kurorty. Zazwyczaj wybierają je te osoby, które lecą na wyspę żeby wygrzać się na słońcu i wypocząć. Te osoby wybierają często opcję all inclusive, nie chcąc się o nic niepokoić oraz dzień spędzają przy basenie hotelowym albo na piaszczystych plażach. Północ Teneryfy to zupełnie odmienna bajka. Na północy Teneryfy znajdują się prawdziwe kanaryjskie miasta przykładowo La Laguna, La Orotava czy Garchicho. Tu mieszkają oraz odpoczywają wyspiarze. To tu także można by trafić na autentyczne, tradycyjne obchody świąt i na festiwale oraz zdarzenia kulturalne. Puerto de la Cruz jest pełnym słońca punktem w północnej części wyspy.
Jest to wypoczynkowy ośrodek na północy, ale także ma prawdziwie kanaryjski klimat lokalnego miasteczka. W obu częściach wyspy temperatury mogłyby się trochę różnić, jednak w lato nie ma to zbyt wielkiego znaczenia, ponieważ w każdym miejscu jest ciepło.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-14 13:28:49
Tagi: plaża, klimat, sezon, kultura, wyspy