Czego warto skosztować będąc w mieście Larnaka na urlopie?

Jest to miasto położone na południowo-wschodnim wybrzeżu Cypru. Jest położone ono przy Morzu Śródziemnym i Słonym Jeziorze. Jest trzecim pod względem wielkości miastem na Cyprze, które kiedyś nosiło nazwę Kition.
Na północy sąsiaduje z Liwadią, na południu zaś z miasteczkiem o nazwie Dromolaksia oraz z wsią Meneou.


integracja w firmie
Na podstawie: teamworking.com


Larnaka położona jest w klimacie subtropikalnym śródziemnomorskiego typu. Charakteryzuje się ten klimat upalnymi latami, ciepłymi zimami i małymi opadami. Cypr jest państwem przeważnie wypoczynkowym, zatem można odwiedzać go przez cały rok. Jeśli jednak lubimy upalne powietrze, nie przeszkadza nam duża ilość turystów oraz uwielbiamy prażące słoneczko, to do Larnaki moglibyśmy się wybrać w czerwcu - wrześniu czyli w miesiącach letnich. Jeżeli jednak odpocząć byśmy chcieli trochę od upałów i mnóstwa turystów, to można by odwiedzić Larnakę w miesiącach wiosennych i jesiennych. Larnaka jest miastem zbudowanym na pozostałościach starożytnego państwa-miasta Kition. Jest to zatem gratka dla wszystkich, którzy lubią historię kolebki europejskiej cywilizacji. Nad Jez. Słonym mieści się także Hala Sultan Tekke. Jest ona jednym z bardzo istotnych miejsc pielgrzymek dla muzułmanów.


zabytki
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu


Zabytki Larnaki są jednym z obligatoryjnych punktów wypoczynkowego planu. Miasto Larnaka również jest znane z piaszczystej plaży. Obok tej plaży biegnie promenada.

Ten serwis internetowy siłownia poznań posiada ciekawe informacje na opisywany wątek, zatem, jeżeli ta problematyka Cię intryguje, to zobacz to obowiązkowo.

Na larnackiej plaży można by wypocząć albo można też posurfować i pożeglować. Kuchnia na Cyprze jest niezwykle bogata w owoce morza oraz mięso. Jedzenia podaje się tam niezwykle dużo, zatem nikt nie powinien narzekać na głód. Warto przede wszystkim skosztować lokalnych dań. Jednym z takich dań jest meze. Jest to kompozycja niezwykle dużej ilości smakołyków z mięs oraz z ryb, które są cyklicznie donoszone i stanowią one podstawę dowolnej biesiady.
Poza tym warto się rozsmakować w regionalnym humusie, który jest smarowany na chlebku tureckim pITa. Warto również spróbować sałatki greckiej z pomidorami i ogórkami i serem fetą i ciemnymi oliwkami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-12 15:42:41
Tagi: koszt, rok, IT