Co warto odwiedzić na Maderze i kiedy się w tamto miejsce najlepiej wybrać?

Jest to nieduża wyspa, która należy do Portugalii. Jest ona bardzo wielokrotnie nazywana "wyspą wiecznej wiosny". Jest to jedna z najczęściej w ostatnich czasach odwiedzanych europejskich wysp.


Niespotykanie czyste powietrze i niezwykle śliczne kwiaty powodują, że turyści wyjeżdżają z Madery zachwyceni krajobrazem.
Madera
Napisał: alex_cuse
Na podstawie: http://www.flickr.com


W czasie niedrogiego latania można by dostać się na wyspę w niezwykle atrakcyjnych cenach. Doskonałą możliwością, aby dostać się na wyspę Madera jest podróż samolotem. Od niedługiego czasu lotnisko zostało nazwane imieniem Cristiano Ronaldo. Lądowanie na Maderze może być już interesującą przygodą. Bardzo wiele słyszy się o tym, że lotnisko na Maderze jest to jedno z najniebezpieczniejszych lotnisk na świecie. Port lotniczy jest umiejscowiony między górami a Atlantykiem. W pobliżu lotniska zdarzyć się mogłyby porywy bardzo mocnego wiatru, przez co czasem wylądowanie na wysepce okazuje się niemożliwe. W tego typu sytuacji samolot jest przekierowany na wyspę Porto Santo lub na Teneryfę.


Każdy czas na odwiedzenie Madery jest dobry. Przez pełny rok panuje umiarkowana aura. Od grudnia do kwietnia temp. wynosi około 20 stopni Celsjusza, a w innych miesiącach waha się pomiędzy 21 a 26 stopni. Należałoby odwiedzić stolicę wysepki Funchal. Jest to niezwykle urocze miejsce z niezwykle dużą ilością różnych atrakcji. Aby odwiedzić stolicę należałoby sobie zarezerwować przynajmniej jedno popołudnie. To miasto jest pełne przeuroczych, wąskich uliczek z niezwykle znaczną ilością restauracji i knajpek. Jedną z tego typu uliczek jest Santa Maria Street. Przechodząc po takiej ulicy podziwiać można kunsztowne oraz pomalowane kolorowe drzwi w starych kamienicach. Należałoby również odwiedzić Camara de Lobos.

Jeżeli chcesz zobaczyć dodatkowe informacje utrzymane w tej tematyce, zobacz link. W tamtym miejscu także znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie.

Jest to niewielka wioska rybacka, która jest położona pięć kilometrów od Funchal. Najbardziej interesująca część tego miasteczka to bardzo urokliwy port z różnymi łodziami.
Idąc przez to małe miasteczko można by poczuć jak gdyby zatrzymanie czasu. Wzdłuż deptaka, który prowadzi do portu napotkać można by dużo tubylców, którzy beztrosko popijają wino i grają w karty. Niedaleko portu jest parę widokowych miejsc, które są niezwykle dobrze oznaczone strzałkami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-12 15:42:46
Tagi: temperatura, lot, lotnisko, miasteczko, okres