Gdy w naszym kraju nadal jest chłodno, warto uciec na jakąś wyspę — na Cypr

Każdy z nas śni już o tym, żeby nareszcie zaczęło być cieplej. Kupmy zatem bilety lotnicze do Larnaki.


Pewnie nie każdy z nas słyszał o Larnace, ponieważ nie jest to stolica Cypru.


pogoda
Napisał: Stefan Fussan
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednakże mamy tam połączenia lotnicze z Polski i już po krótkim czasie mamy możliwość, by radować się słońcem i ładną pogodą. W samym mieście znajduje się ładna promenada wzdłuż plaży i kilka architektonicznych miejsce wartych odwiedzenia. Można na przykład zobaczyć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeśli mamy zamiar na Cyprze spędzić więcej niż cztery dni, to warto abyśmy wypożyczyli samochód i odkryli więcej.

Jeśli istotnie masz zamiar dokładniej zgłębić takie zagadnienie, kliknij dodatkowo ten link i zdobądź pomocne info (http://hotelmikolajki.pl/pakiety)! Ono na pewno będzie dla Ciebie przydatne.

Larnaka jest fantastycznym miejscem wypadowym. Niedaleko stąd do Nikozji, która jest stolicą Cypru, ale też do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie Cypru. I tak przykładowo mamy szansę, by zobaczyć symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam przepięknie. Możemy podziwiać morze oraz skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tam warto zwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny willi i przepiękne mozaiki, i Grobowce Królewskie. Dobrze byłoby wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może powinniśmy wjechać w interior. Górski Cypr wydaje się być w stu procentach inny niż nadbrzeżne miasta. Tu życie toczy się leniwie w małych wioskach.
W kawiarenkach wypijemy świeżą kawę oraz zjemy także smakowite specjały. Mieszkańcy z pewnością będą się nam przyglądać z ciekawością, gdyż nie zapuszcza się tam zbyt duża liczba obcokrajowców.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-11 08:36:16
Tagi: Auto, molo, miejsce, rejony