Ateny – miasto, jakie musisz odwiedzić z rodziną w następne wakacje

Kiedy wkrótce wakacje, coraz częściej myślimy, gdzie tym razem wyjechać. Rodziny z dziećmi najczęściej rozmawiają podczas obiadów w niedzielę, albowiem wyłącznie wówczas da się złapać wszystkich. W ciągu tygodnia z reguły kogoś nie ma, albowiem albo głowa rodziny jest w pracy, albo syn czy córka mają akurat dodatkowe zajęcia i wrócą do domu faktycznie umęczeni. A niedziela jest czasem, jaki spędza się razem, zatem miło jest pokonwersować o planach na wczasy. W szczególności wartym polecenia kierunków wakacyjnych są Ateny.

To kolebka cywilizacji, gdzie możemy podziwiać starożytne ruiny i napawać się sceneriami ze wzgórz, z jakich dojrzymy panoramę miasta. Zasadniczym punktem, który zaliczają właściwie wszyscy turyści, jest niewątpliwie Akropol. Znajdziemy tam kilka budowli, a dokładniej m.in. Partenon, świątynię Ateny, Propyleje, czyli marmurową bramę wejściową, przez jaką wchodzi się na Akropol, jak również Erechtejon, jaki jest ruinami świątyni Ateny oraz Posejdona (sprawdź więcej). Ruiny zapewne wywrą na nas ogromne wrażenie, ale pamiętajmy, że jeżeli wyjeżdżamy tam podczas lata, może doskwierać nam słońce. Więc zabierzmy należyte okrycia na głowę i ramiona, w innym razie dalsza część urlopu może nie być dla nas miła.
Warszawa
Na podstawie: pixabay.com


W Atenach trzeba też wybrać się na Monastiraki, plac z gąszczem uliczek, na których zlokalizowane są liczne sklepiki i kramy, jak również miłe restauracje. Kupimy tam pamiątki, a później będziemy mogli odpocząć przy kawie Frappe. To jak najbardziej wyłącznie 2 naczelne atrakcje Aten, dalsze zwiedzanie będziemy planować samemu, ponieważ niektórzy wolą odrobinkę pobyć na plaży, a inni chcieliby po prostu leniwie pospacerować greckimi uliczkami.
Grecja
Napisał: Mike Dobson
Na podstawie: http://www.flickr.com
W jaki sposób dostać się do Aten? Najsprawniejsza i najmniej mozolna będzie opcja podróży samolotem.


Warszawa i kilka innych większych miast Polski mają swoje lotniska, dlatego bez problemu dostaniemy się na jedno z nich i będziemy mogli jechać na wymarzone wakacje (kliknij).

Przejdź do meritum i przeczytaj na stronie na opisywany wątek na odmiennych portalach - z pewnością Cię wciągną całkowicie. Zobacz to teraz.

Jeśli nie wykupujemy wakacji w biurze podróży, ale planujemy wypoczynek samemu, dobrze wcześniej rozpatrzeć się za biletami. Dzięki temu nie wydamy wiele na podróż i będziemy mogli przeznaczyć więcej pieniędzy na atrakcje wakacyjne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2021-12-10 00:27:26
Tagi: restauracje, Akropol, atrakcje Aten