Co trzeba pamiętać,gdy jesteś organizatorem konferencji i chcesz, żeby odniosła ona sukces?

Konferencje są to spotkania większej ilości osób, podczas których omawia się dane zagadnienia. Mogą być one polityczne, naukowe, biznesowe. Wszystkie one wymagają różnego rodzaju przygotowania i organizacji. Co jest istotne przy zorganizowaniu naprawdę dobrej konferencji?
Gdańsk, Łódź, Kraków. Wszystkie te miejscowości organizują konferencje o szerokiej tematyce. I to właśnie jest sprawą pierwszorzędną.

Restauracja Anatewka w Manufakturze
Napisał: Elroy Serrao
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najważniejsze to przemyśleć w jakim celu się ją organizuje i czy jest właściwie potrzebna? Należy ustalić cele, które po odbyciu się konferencji będzie można zmierzyć i poddać sprawdzeniu. Następnie należy stworzyć kosztorys, który zostanie przeznaczony na organizacje spotkania. Powinien on obejmować wydatki stałe, które nie ulegną zwiększeniu i wydatki zmienne, które mogą się zmienić wraz ze wzrostem osób w niej uczestniczących.

Nie wolno pominąć budżetu awaryjnego, który użyjemy w razie wystąpienia nieplanowanych wydatków. Gdy przemyślimy jużkwestię finansową musimy zająć się szukaniem właściwego miejsca, gdzie konferencja będzie trwać. To zakłada jednocześnie określenie dokładnego terminu i godzin konferencji oraz osobiste obejrzenie ewentualnego miejsca. Następny krok to sprawy logistyczne. Pamiętaj, że uczestnicy mogą zamieszkiwać Łódź, czy Kraków podczas, kiedy konferencja organizowane jest w Warszawie. Następny etap to zapewnić wyżywienie przyjezdnym, najlepiej w dobrej restauracji .

restauracja
Napisał: Kimberly Vardeman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Należy zapewnić im nocleg oraz rozeznać się w propozycjach dojazdu na konferencje. Kolejnym punktem są zagadnienia związane z wyżywieniem. Restauracja to świetne miejsce na zorganizowanie obiadu dla organizatorów i uczestników (restauracja - anatewka-manufaktura.pl). Lecz wtedy, gdy liczba osób nie jest zbyt duża. Jest jednak inne rozwiązanie. Poszukaj, czy wybrana przez ciebie restauracja zajmuje się cateringiem, który dostarczy na miejsce, w którym trwa konferencja. W takim wypadku tematykę napojów i posiłków w czasie trwania spotkania mamy z głowy.Dobra realizacja wszystkich wyżej wspomnianych kroków to gwarancja sukcesu twojej konferencji. Każdy z nich jest tak samo istotny, bowiem treści merytoryczne to tylko część przygotowań.

Namawiamy - naciśnij tutaj wino gruzińskie i przenieś się na następną naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie świeżutkie oraz interesujące wiadomości.

To, jak zaplanujesz wszystko logistycznie i jak przypadnie to do gustu uczestnikom zapewni ci duże zainteresowanie przy organizacji kolejnych przedsięwzięć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-23 12:00:45
Tagi: restauracja, spotkanie, Kosztorys