Z jakiego powodu warto pojechać do Tajlandii oraz co tam należy obejrzeć?

Dziś moglibyśmy podróżować po wszystkich krajach świata. Posiadamy do wyboru bądź własny pojazd, samolot albo ofertę biura turystycznego, jakie wynajętym autokarem zawiezie nas w docelowe miejsce.


Ślub i wesele w stylu vintage
Napisał: Sebastian Ścigalski
Na podstawie: abcslubu.pl


tajladnia
Napisał: Unique Hotels
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z naszych ulubionych miejsc na wakacje jest Tajladnia. Przeważnie wolimy jakieś miejsca rzadziej odwiedzane, jednak państwo to ma coś wyjątkowego w sobie. Coś co przyciąga turystów każdego roku. Wybierając się na wakacje do tego kraju, warto pomyśleć, co chcemy odwiedzić oraz co należałoby w tamtym miejscu obejrzeć. Nawet jeżeli zdecydowaliśmy się leżeć na plaży, to będąc w Tajlandii należałoby zarezerwować sobie 3-4 dni na wyjazd do Bangkoku. Należy obejrzeć leżącego Buddę czy zajrzeć do Wielkiego Szmaragdowego Pałacu. Najlepiej na kwaterę w Tajlandii dobrać Chinatown. Jest to najbardziej kolorowa oraz klimatyczna dzielnica miasta. Interesujący jest pływający targ ok. 100 kilometrów od Bangkoku. Wszyscy turyści z przyjemnością go odwiedzają, jednak ceny są bardzo duże. Z innej strony przyciąga oczy malowniczymi łodziami, olbrzymią ilością owoców i pięknymi sprzedawczyniami. Z powodu wysokich cen nie należy nastawiać się na jakiekolwiek wielkie zakupy. Korzystniej kupić sobie kokosa i cieszyć się ślicznymi krajobrazami.


470 km od Bangkoku mieści się piękny plac z ruinami królestwa, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To miejsce można zwiedzać chodząc pieszo lub jeżdżąc rowerem. Patrząc na to, że miejsce jest oddalone od Bangkoku, można by je zwiedzać na spokojnie i bez tłumów. Motel można by tu odnaleźć niezwykle prędko. 80 kilometrów od stolicy jest Ayutthaya. Można się w tamto miejsce dostać wynajętym samochodem. Trzeba jednak trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do kierownicy po prawej stronie.


Warto jednak nająć pojazd, gdyż daje on olbrzymią niezależność i można dojechać w każde miejsce tam, gdzie tylko chcemy. Do obejrzenia są liczne pomniki, pozostałości pałaców czy świątyń.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 15:05:48
Tagi: samolot, wiedza, wyjazd, raj