Wycieczka do miasta Gdańsk – także poza wakacjami

Gdańsk to nadzwyczaj ciekawy cel podróży krajoznawczych. W okresie letnim wabi przeważnie urlopowiczów, jednakże jest to na tyle interesujące miasto, że może zachwycić także w okresie jesiennym czy w okresie zimowym. Warto poświęcić nieco czasu, aby zgłębić kulturę tego istotnego dla tradycji Europy ośrodka miejskiego.

Bez wątpienia zachwyci każdego – każdy znajdzie atrakcję w największym stopniu mu odpowiadającą. Zarówno część rozrywkowa, jak również kulturalna miasta wyróżnia się wyjątkowo wielkim poziomem.

Zabytki Gdańska zdołają urzec. W tym mieście mieści się sporo lokalizacji, jakie
rynek w gdańsku
Napisał: kishjar?
Na podstawie: http://www.flickr.com
posiadają swój niezwykły klimat. Należy pamiętać, że warte odwiedzenia jest nie jedynie Westerplatte. Miasto ma urocze uliczki, przy jakich umiejscowione są czarujące kamienice a także rozliczne zabytkowe bramy. Spacerując deptakiem nad Motławą da się ujrzeć atrakcyjny żuraw – jaki jest uznawany jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów Gdańska (http://mng.gda.pl/edukacja/zabytki-i-atrakcje-gdanska/). Prócz tego zwiedzić należy rozliczne kościoły, jakie stawiane były na przestrzeni dziejów – w różnych stylach architektury. Jednostki oczekujące kultury bez problemu spędzą dzień w licznych muzeach – powinno się odwiedzić np. Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk.Osoby zwiedzające rozmaite zabytki Gdańska nie miewają żadnego kłopotu z odnalezieniem chwili oddechu w jednej z rozlicznych kawiarni. Przy ciepłej kawie da się szybko ogrzać – będzie to szczególnie ważne podczas zwiedzania Gdańska w porze zimowej. Jednocześnie chodząc po mieście można odetchnąć niesamowitym powietrzem – pomimo tego, że jest to wielkie miasto, nadmorskie położenie zapewnia całkowicie odmienny klimat. Co bardzo istotne – Gdańsk położony jest w otoczeniu dwóch istotnych ośrodków miejskich – Sopotu i Gdyni.

W związku z tym zawsze da się pojechać pozwiedzać okolice. W Gdyni zetkniemy się z modernizmem a także interesująco zaplanowanym miastem. A udając się do Sopotu przede wszystkim ma się na myśli rozrywkę. Zatem wyjazd do Trójmiasta to doskonały pomysł – niezależnie od kwestii pory roku. Swoje wdzięki pokazuje nie jedynie w okresie letnim, lecz również w trakcie przykładowo chłodnych spacerów w okresie jesiennym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:02:17
Tagi: miasto, muzea, Sopot, uliczki, ulice