Pełne wrażeń wakacje w gorącej Turcji - z katalogów biur turystycznych

Na wakacje oczekujemy z utęsknieniem cały rok. Dzisiaj, kiedy za oknem jest taka piękna pogoda, niezwykle trudno jest nam się skupić na swojej pracy zawodowej. Szukamy dowolnej wymówki, aby choć na chwilę odciąć się od naszych zajęć. A gdy szef nas nie zauważa, z energią przeglądamy foldery biur podróży.


Piękne nogi na plaży
Napisał: FuturePR
Na podstawie: FuturePR
Radosne fotografie rozbudzają naszą wyobraźnię i planujemy wyprawy naszych marzeń. Upragniony urlop już niedługo, dlatego powinniśmy się spieszyć z wyborem najlepszej dla nas i naszej rodziny wycieczki.

Jednym z najpopularniejszych krajów, wybieranych przez urlopowiczów z całej Europy jest z pewnością Turcja. Jest to miejsce wprost stworzone do cudownego wypoczynku oraz świetnej zabawy. Dlatego nawet jeśli nie zdążyliśmy z rezerwacją turnusu w terminie, powinniśmy oczekiwać na okazję. Wakacje na Riwierze Tureckiej kuszą nas piaszczystymi plażami, na których możemy w końcu odpocząć. Gospodarka tego kraju bazuje przede wszystkim na turystyce, dlatego możemy być pewni, że spotka nas tutaj dużo atrakcji. Miejscowi ludzie są niezwykle uprzejmi i optymistycznie nastawieni do turystów. Z pewnością słyszeliśmy to nie raz, że Turcy uwielbiają świetną zabawę. Dlatego jest to doskonałe miejsce również dla miłośników imprez do samego ranka. Trzeba też mieć baczenie na naszych ukochanych, gdyż Turcy są bardzo temperamentni i łatwo rozkochują w sobie obcokrajowców.

zachód słońca nad morzem
Napisał: James Willamor
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wakacje w Marmaris to też świetna sposobność, aby spróbować wspaniałej tureckiej kuchni. Zapomnijmy o tych nieudolnych imitacjach, które spotykaliśmy do tej pory w rodzimych knajpkach. Tutaj nareszcie możemy napawać się smakiem oryginalnej paelli. Warto pamiętać także o wybornych winach. Najlepiej jadać w przytulnych lokalnych restauracjach, wtedy będziemy posiadać gwarancję, że potrawy są naprawdę oryginalne. Turcja to także cudowna uczta kulturalna. Spotkamy tutaj dużo interesujących zabytków oraz unikalnych dzieł sztuki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:12:47
Tagi: wakacje, podróże, Turcja