Co oferuje Zakopane - nie tylko na narty

W bieżącym roku odpoczynek każdej osoby są w stanie być inne niż zazwyczaj. Aby znaleźć idealny punkt podróży warto nie tylko przejrzeć sporo katalogów broszur, ale również zainteresować się silniej intrygującymi rejonami kraju. Wolny czas,w którym można podjąć wiele wspaniałych i wciągających aktywności, zbliża się wielkimi krokami. Wraz z wiosną zalecany jest przyjemny, aktywny wypoczynek przynoszący niezapomniane wrażenia. Zapewnia to niewątpliwie Zakopane.


niebo w górach
Napisał: Arnaud Abadie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego też wyśmienitym pomysłem jest rozpatrzenie wyjazdu do tego najwyżej położonego miasta Polski.. Zamiast zachwycać się wyłącznie orientalnymi państwami, może należy choć raz zaufać lokalnej faunie i florze i odwiedzić hotele u polskich gór, przykładowo u stóp Tatr.Zakopane to unikalne miejsce cechujące się unikalnym urokiem. Nie ma innego miejsca na oceanie, gdzie można jednocześnie ujrzeć tyle szlaków rowerowych u stóp najwyższych polskich gór, świeżego powietrza, bogatej fauny i flory. Zakopane nie bez powodu są chętnie doceniane przez turystów, a o wyjątkowości tego miejsca świadczy istnienie przykładowo Wielkiej Krokwi, gdzie odbywają się Mistrzostwa w Narciarstwie Klasycznym, a również Puchar Świata w skokach narciarskich.

Zakopane posiada ponadto piękne krajobrazy, co czyni ją prawdziwym rajem nie jedynie dla amatorów wypoczynku, ale również dla fotografów oraz miłośników piękna (czemu Zakopane jest znane - przeczytaj). Jeśli ktoś rozważa opcję wyjazdu w Tatry, dobrze, aby rozważył także popularną ten obszar, który posiada bardzo rozbudowaną sieć hoteli i bardzo rozwiniętą informację turystyczną. Podróż tam wynagrodzi każdego turystę niezapomnianymi widokami, które na niesamowicie długo zapadną każdemu turyście w pamięć.

Każda osoba znajdzie tu coś wartościowego właśnie dla siebie. Zarówno amatorzy sportu, miłośnicy zwyczajnego wylegiwania się, osoby ceniące długie przygody z kulturą, czy przebogatą faunę i florę, nie będą rozczarowani urlopem w tej niesamowitej lokalizacji, jaką jest Zakopane. Poza wspaniałymi warunkami przyrodniczymi miasto posiada przebogatą historię – to tam powstała kolebka Młodej Polski. Pozornie niewielkie miasto posiada aż osiem muzeów i cztery galerie sztuki, w których można oglądać dorobek Karola Szymanowskiego, Antoniego Rząsy oraz liczne okazy przyrodnicze.

Zdecydowanie nie ma nic lepszego, niż najczystsza górska woda i świeże powietrze. Jest to intrygująca okazja do wypoczynku i jednocześnie kolejna zaleta wyjazdu w góry. Można także zobaczyć mnóstwo interesujących miejsc. Niemało miejsc w polskich górach skrywa w sobie nadzwyczaj ciekawe atrakcje turystyczne jak Zakopane, a jednocześnie wyjazdy na góry czy są o wiele tańsze, niż w przypadku Austrii. W taki sposób można cieszyć się w pełni wyprawą oraz podziwiać jedyne w swoim rodzaju krajobrazy, a także mieć sporo okazji do niezapomnianych wycieczek, a także interesujących zabytków przyrodniczych.

Noclegi w Krakowie, noclegi w Zakopanem

Kraków. Jedno z najczęściej zwiedzanych przez turystów miast w Europie. Ze względu na swą bogatą, wielowiekową historię jedno z najcenniejszych miast na starym kontynencie. To także miasto szczególnie rozwinięte pod względem gospodarki, zapraszające inwestorów i ludzi biznesu. Kraków to nie tylko miasto turystyczne, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, przyciągające do siebie inwestorów i biznesmenów. Jeżeli więc jesteśmy turystami lub przybyliśmy w interesach to warto pokusić się o takie noclegi w Krakowie, dzięki, którym wizyta w mieście będzie przebiegała miło i bezproblemowo.

Usługi hotelarskie w związku z ogromną liczbą przyjezdnych napływających każdego dnia, oraz powszechnie organizowanymi, dużymi wydarzeniami zapewniają nam tak wysoki standard, iż noc spędzona w mieście królów polskich nie stanowi już żadnego problemu. A dzięki dyskretnej i miłej obsłudze hotelowej zostaniemy przyjęci iście po królewsku. Mimo to warto przedtem poważnie zastanowić się, jakiego miejsca noclegowego spodziewamy się, abyśmy niepotrzebnie nie przepłacali za mieszkanie, czy wyżej wspomniany hotel. Należy wziąć pod uwagę, że w apartamencie spędzać będziemy tylko część naszego czasu. Jednak poczucie tego, że znajdujemy się w bardzo przyjemnych warunkach jest oczywiście bardzo ważne, tym bardziej jeśli jesteśmy np. na służbowym wyjeździe i zregenerowania sił na następny dzień.

Turyści z mniej zasobnym portfelem ucieszą się z oferty miejsc noclegowych, jaka na nich czeka w poznańskich hostelach. Już od dwudziestu pięciu złotych mogą spodziewać się miejsca do spania, dzięki czemu będą mogli przeznaczyć więcej pieniędzy na poznanie miasta i jego zachwycających okolic.

A jeśli o okolicach jest wspomniane, to jedyne 100 km posiada trasa z Krakowa do Zakopanego i cudownych Tatr. Noclegi w Zakopanem znajdziemy w podobnych cenach jak w Krakowie. Sprawdźmy sami, jak tamtejszy folklor – jaki możemy zauważyć w mowie, ubiorze i muzyce, kultywowany jest każdego dnia w rodzinnych domach, restauracjach i na ulicach. Pospieszmy do jednej z góralskich karczm, gdzie przy akompaniamencie góralskiej kapeli skosztujemy nieco smakołyków kultywowanej do dziś góralskiej kuchni, która też jest przepyszna i jedyna w swym rodzaju. Ciężko więc sobie wyobrazić urlop u podnóży Tatr bez wędzonego oscypka , którego smakować będziemy u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:11:35
Tagi: podróż, hotel, Kraków, wypoczynek, turyści