Wyjątkowe przypadki podczas podróży samolotem i ich konsekwencje

Przemieszczanie się samolotem na dzień dzisiejszy zyskało status całkiem powszechnej metody podróżowania. Pasażerowie docenili przede wszystkim możliwość szybkiego przemieszczania się w porównaniu na przykład do poruszania się po lądzie. Jest to także sposób raczej wygodny, w zależności od klasy i linii lotniczych, jakie są wybierane. Ponadto coraz większa liczba ludzi aktualnie przełamuje swój lęk przed oderwaniem się od ziemi i decyduje się na podróżowanie w ten sposób, również z uwagi na malejące ceny biletów lotniczych.


sprawdź polecaną stronę
Napisał: Roel Hemkes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak we wszystkich sposobach przemieszczania się bywa, tak również w przemieszczaniu się za pomocą samolotu zdarzają się różnorodne zakłócenia. Transport powietrzny zależy bowiem bardzo silnie przykładowo od panującej w danym momencie pogody. Tego natomiast nigdy nie da się stuprocentowo przewidzieć, więc zdarzają się opóźnienia lotów, nierzadko wielogodzinne, a część lotów się odwołuje.

W groźnych okolicznościach
Zmiana dotycząca mającego się odbyć lotu samolotu może nastąpić nie tylko z powodów wiążących się z pogodą. Bywa to również ze względu na niepokojące doniesienia, przykładowo o zagrożeniu terrorystycznym. Świetnym przykładem takiego przypadku jest zamach w Stanach Zjednoczonych z 11 września 2001 roku. W tym dniu po przyjęciu doniesień o zamachu i zagrożeniu ze strony terrorystów dużo lotów odwołano, te natomiast, które właśnie się odbywały, zakończyły się w innych miejscowościach niż było planowane. Pasażerowie takich lotów z uwagi na niedogodności wiążące się z tą sytuacją mogli później starać się o zadośćuczynienie (dowiedz się więcej na stronie firmy Sky Legal).

Poczekalnia na lotnisku
Napisał: Clay Gilliland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Uzyskiwanie zadośćuczynienia za zmiany w planach
W zasadzie za każdą zmianę w planowym locie pasażer może starać się o odszkodowanie. Funkcjonują nawet specjalne firmy zajmujące się pomocą w tych staraniach. Wielkość potencjalnego odszkodowania zależy od dużej liczby elementów, najważniejszym z nich jest długość lotu, który został zmieniony. Jeśli chodzi przykładowo o odwołany lot odszkodowanie będzie większe niż w przypadku zmian w godzinie startu. Możliwości uzyskania i kwoty odszkodowań są również rozmaite zależnie od linii lotniczych. Zawsze jednak warto walczyć o takie zadośćuczynienie, w szczególności w sytuacji znacznych odstępstw.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 15:50:26
Tagi: samolot, linie lotnicze, zadośćuczynienie, odszkodowanie, opóźnienie