Butelka z filtrem - niezrównane w czasie każdej wyprawy

Jeśli przynależysz do osób, które lubią długie wyprawy górskie, rowerowe, wędrówki po lesie lub biwakowanie to na pewno musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy oraz akcesoriów, które na takich eskapadach są konieczne. Oczywiście musisz posiadać stosowny ubiór, prowiant, przyda się też kompas, lornetka lub mapa.


rowery
Napisał: Centrum Naturhouse
Na podstawie: Centrum Naturhouse
Konieczny jest też dobry zapas wody, w szczególności jeżeli wyprawa ma być długa i męcząca. Aczkolwiek nikt z nas nie jest w stanie wziąć ze sobą kilkulitrowych butelek wody, bowiem jest to za wielki ciężar na wyprawę. Co więc zrobić, aby zawsze mieć zapas świeżej i czystej wody i jednocześnie nie nosić w plecaku kilku litrów? Odpowiedź jest ogromnie prosta, starczy zaopatrzyć się butelki z filtrem.

Bezspornie butelki z filtrem powinny być nieodłącznym fragmentem wszelkiej wyprawy. Dzięki takiej butelce zdołasz na bieżąco uzupełniać wodę oraz nie musisz niepokoić się tym, z którego źródła ją czerpiesz. Nowomodne butelki z filtrem od renomowanych producentów są niezmiernie dokładnie sporządzone oraz dzięki wbudowanego filtrowi dezynfekują wodę, wskutek tego możesz ją czerpać z jeziora czy nawet z kałuży nie obawiając się żadnych zarazków czy bakterii. Zawsze kiedy Twój zapas wody się skończy możesz błyskawicznie go uzupełnić oraz dalej cieszyć się czystą i świeżą wodą, jak z najczystszego źródełka.

wycieczka rowerowa
Napisał: MoBikeFed
Na podstawie: http://www.flickr.com
W brudnej wodzie znajduje się niemało bakterii, jakie mogą okazać się faktycznie ogromnie niepokojące dla naszego zdrowia, bowiem często wytwarzają one poważne choroby, częstokroć niosące nawet śmierć. Nigdy nie wolno więc pić takiej wody bezpośrednio z jeziora albo innego źródła. Posiadanie butelki z filtrem jest więc wspaniałym rozwiązaniem, albowiem picie wody z takiej butelki jest całkowicie bezpieczne. Butelka z filtrem na pewno jest więc koniecznym wyposażeniem w toku każdej wyprawy, naturalnie więc wskazane jest zawsze zabierać ją na wszelką dłuższą wycieczkę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:18:12
Tagi: jeziora, wyprawy