W jaki sposób przygotować rower do sezonu ?

Mycie roweru, oliwienie napędu, linek hamulcowych, ocena stanu hamulców, opon itd. W tym artykule znajdziesz poradnik, który pomoże ci przygotować bicykl do sezonu. Jeśli nie umyłeś roweru przed zimą, po prostu pewnego dnia zakończyłeś jeździć. Bez zbędnych ceregieli bachnąłeś go w zakątek piwnicy. Otrzyj go lekko z pyłu. Zanim przejdziesz do oczyszczania poszczególnych elementów bicykla, pozbądź się z tłuszczu i błota z kółek przerzutki.


Zgarnij płaski
przejażdżka rowerowa
Napisał: Israel_photo_gallery
Na podstawie: http://www.flickr.com
śrubokręt i bardzo dokładnie zdrap cały brud z kółeczek. Od razu wyczyść je z tłuszczu. Chociaż w sumie najwygodniej ci będzie to uczynić po zsunięciu łańcucha. Jeżeli nie posiadasz spinki, użyj szmatki z benzyną ekstrakcyjną. Potem ściągnij sadło z łańcucha.
siodełko roweru
Napisał: Tom Woodward
Na podstawie: http://www.flickr.com
Znowu przyda się ściereczka oraz benzyna. Jednakże wcześniej chwyć w rękę starą szczoteczkę do zębów i pozbądź się piasku oraz błota z ogniw łańcucha. Szczoteczkę można maczać w benzynie. Dopiero teraz weź szmatkę, porządnie wymocz ją w benzynie bądź odtłuszczaczu po czym umyj gruntownie cały łańcuch. Uporczywe błoto możesz zdrapać szczotką drucianą. Aha i nie łudź się, że pod koniec czyszczenia na szmatce nie zostaną brudne plamy. Kiedy już wymyłeś kółeczka jak też łańcuch, nadeszła pora na zębatki. Zaschnięty brud oraz ziemię, zdrap dokładnie za pomocą wkrętaka bądź drucianej szczotki. Potem gałganek, benzyna po czym wycieraj każdą zębatkę na błysk.


Odsysanie tłuszczu oraz oczyszczanie zębatek kasety. Na początek ściągnij tylne koło. W przeciwnym razie trudno ci będzie domyć kasetę. Ze ściąganiem i zakładaniem tylnego koła naprawdę nie ma aż tyle zachodu. Zamocz pędzel w etylinie po czym energicznie pocieraj wszystkie zęby kasety. Brud sam pocznie z niej spływać. Jeżeli masz zapiekłe błoto na kasecie, wówczas wcześniej zdrap drucianą szczotką. Pucowanie reszty bicykla. Weź wiadro z ciepłą wodą oraz płynem do mycia naczyń oraz gąbkę kuchenną. Tą miękką częścią wypucuj skrupulatnie każdy zakamarek ramy. Najlepiej jeżeli zdejmiesz sobie przednie i tylne koło. Wtedy bez problemu sięgniesz do wszelkiej szczeliny. Jeżeli czyścisz rower w ciepły dzień, czyń to w cieniu. W przeciwnym razie z nagrzanej ramy prędko wyparuje woda zostawiając smugi. Na końcu sprawdź hamulce i wszystkie linki rowerowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:42:03
Tagi: hamulce, wkrętak, zębatki