Survival, przeżycie dla każdego czy tylko dla wybranych?

Survival jest dla każdych ludzi bez względu na wiek. Początkujących survivalowców, osób, które uwielbiają obcowanie z naturą, najmłodszych i młodzieży. Dla osób, które chcą jak najdłużej utrzymać własny system w jak najlepszym zdrowiu. Survival uczy samodzielności. To dzięki niemu w dobie aut i samolotów, możemy bez pośpiechu obcować z naturą. To dzięki niemu spostrzegamy na nowo swą naturę i zaczynamy samodzielnie funkcjonować, nie wyczekując na pomoc z zewnątrz.

Survival turystyczny ma służyć do tego, żeby ustawić człowieka w warunkach odmiennych, niż ma na co dzień. Ma uwalniać adrenalinę i sprawiać, że człowiek będzie starał się pokonać swoje własne przypadłości. Z takiej wyprawy każdy powinien wrócić jako zwycięzca.

Ekscytuje Cię przedstawiona tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (http://www.e-hunter.pl/drapak-dla-kota) pokrewnego artykułu - on również jest godny uwagi.

Każdy ma możliwość spróbować jak rozpala się żar za pomocą dwóch fragmentów drewna, bądź jak działa wielofunkcyjna karta przetrwania. Gratkę na pewno uczyni schronienie pod gołym niebem, bądź we własnoręcznie zrobionym szałasie. Chociaż zamiast tego jest możliwość wykorzystać namiot. Najistotniejsza jest tu zdolność przebywania na łonie natury.

niebo nad lasem
Napisał: ali_martin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli jakakolwiek nauka stanowi wartość praktyczną, to na pewno wskazane jest ją wzmacniać. Survival jest naturalnie czymś, nad czym powinno się na chwilę zatrzymać się. Zrozumieć techniki, które przynoszą możność przeżycia, rozwoju charakteru, zrozumienia świata. Każdy kto uprawia survival musi stale posiadać przy sobie narzędzie uniwersalne. Jest to karta surviwalowa niedużych rozmiarów, posiadająca mnóstwo przydatnych funkcji. Bez kłopotu mieści się w portfelu, więc można ją mieć zawsze przy sobie, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. To drobne i niepozorne narzędzie może służyć jako otwieracz do puszek i butelek, śrubokręt płaski, klucz do śrub, linijka, nóż, bądź piła z dwurzędowymi zębami. Dobra forma tworzywa, z jakiego jest stworzona gwarantuje solidność.Należałoby sobie uświadomić, że nie jesteśmy zdani tylko na wynalazki cywilizacji. Każdy musi mieć pojęcie, że ma takie cechy temperamentu, które pomogą w kłopotliwych chwilach. Nie wyłącznie, gdy pozostaniemy odcięci od zdobyczy cywilizacji, lecz i w życiu powszednim.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:42:02
Tagi: wynalazki, przyroda, narzędzie, survival, schronienie