Kilka podstawowych informacji na temat plamoodpornych obrusów, jakie mają one obecnie zastosowanie.

Zapewne niejednej osobie przytrafiła się historia, że przy dopiero co zastawionym stole pojawia się nagle brudna plama z jedzenia. I nagle nie wiadomo, co robić, czy od razu zmieniać obrus, przy okazji robiąc mnóstwo zamieszania, czy mimo wszystko dokończyć obiad w nie do końca przyjemnych okolicznościach.


PRacownik
Napisał: Andrzej Wójtowicz
Na podstawie: http://www.flickr.com


Odpowiedzą na ten problem są obrusy plamoodporne, którym żadne soki, zupy czy sosy niewiele mogą zrobić. Są one obecne w naszych sklepach od niedawna, ale przez ten czas zyskały już słuszne uznanie pośród klientów. Największą bowiem ich zaletą jest naprawdę duża odporność na wszelkie plamy. W związku z tym że wykonuje się je z odpowiedniego tworzywa sztucznego, to nic w nie nie wsiąka, a tym samym zabrudzenia zwyczajnie się nie trzymają. Poza tym obrusy takie są pokryte specjalną powłoką ochronną, jaka dodatkowo wzmacnia ich właściwości. Rzecz jasna nie oznacza to, że obrusy plamoodporne nie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Niezwykle istotne jest, żeby powstałe plamy umyć możliwie szybko, nie uszkadzając przy tym ochronnej powłoki. Jeśli zrobi się to nieodpowiednio, to w pewnej chwili powłoka zostanie uszkodzona, a co za tym idzie może przestać chronić obrus.
Śnieżka
Napisał: Roland Tanglao
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jedną z podstawowych metod na czyszczenie plamoodpornych obrusów jest przetarcie ich czystą szmatką, za pomocą której będzie można zebrać większość zanieczyszczeń. Jeżeli konieczne będzie pranie, to należy dokładnie pilnować zaleceń producenta. Temperatura prania nie powinna przekraczać 40 stopni, powinno się również stosować łagodne środki piorące, bez płynów do płukania i wybielaczy. Przeważnie obrusy nie będą wymagać prasowania, lecz to najlepiej sprawdzić czytając dokładnie metkę. Obecnie w sklepach dostępny jest coraz większy wybór najróżniejszych kolorów i wzorów.


Można więc dopasować obrusy do okoliczności, w której będą używane, zarówno pod względem kolorystyki jak i rozmiaru. A możliwości ich wykorzystania są naprawdę nieograniczone. Bardzo dobrze przede wszystkim się sprawdzają na rozmaitych imprezach takich jak studniówki lub wesela, lecz też sporo osób używa ich podczas domowych przyjęć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:53:44
Tagi: historia, sklep, domu, wody