Doskonały wypoczynek w Szklarskiej Porębie

Zbliża się czas letni, czas podróży wakacyjnych i wypadów weekendowych. Miłośnicy górskich wędrówek powinni uwzględnić w swoich planach Karkonosze. Turyści, którzy decydują odwiedzać karkonoskie miejscowości wypoczynkowe nie powinni skarżyć się na deficyt zajęć.


Najistotniejsze z nich to oczywiście długie, często całodniowe wędrówki górskimi trasami, często prowadzącymi przez lasy, czy kosodrzewinę.
W mieście powstało 11 wolno stojących drewnianych szałasów znajdujących się na szlaku ścieżek przyrodniczych. Szałasy są doskonałym punktem na wypoczynek podczas eskapad po Szklarskiej Porębie i okolicy. Szałasy umiejscowione w sąsiedztwie miejsc o unikalnych zaletach krajobrazowych i przyrodniczych stanowić mają obiekty edukacji ekologicznej. Postać i nieduże rozmiary obiektów pozwalają na wpasowanie się ich w środowisko i utworzenie punktów dla wypoczynku, oraz edukacji przebywającym w nich podróżnikom.


Molo w Sopocie
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com


Utrudzonym turystom przyda się zakopane hotel z basenem w Szklarskiej Porębie. Po zasłużonym odpoczynku wskazane jest ruszyć w dalszą włóczęgę.


Koncentracja wielu obrębów ochranianych na względnie niewielkiej przestrzeni świadczy najprzyzwoiciej o niepowtarzalnych walorach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych tej części Sudetów Zachodnich. Słynne są tory saneczkowe, jakie cieszą i zabawiają nie tylko dzieci, lecz powodują przyjemność nawet u ich opiekunów.
W samym centrum Szklarskiej Poręby, przy kluczowej drodze krajowej położony jest Rodzinny Park Rozrywki Esplanada z atrakcjami dla małych i dorosłych. Na obszarze Parku odbywają się także koncerty i zawody sportowe. Park działa przez cały rok.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:36:19
Tagi: plan, miejscowości, okres