Dlaczego miesiąc miodowy zaczął wracać do łask wśród młodych par, w jakim miejscu najlepiej spędzić te urocze chwile

Ślub staje dla młodych małżonków początkiem wspólnej nowej drogi przez życie, a wszystko zaczyna się huczną zabawą. Jeszcze do niedawna można było po niej odpocząć kilka dni, a następnie powracało do zwykłych obowiązków, więc tak naprawdę nie bardzo było kiedy się nacieszyć bliską osobą. Lecz w ostatnim czasie widać coraz bardziej wyraźny powrót starej, trochę zapomnianej tradycji, to znaczy miesiąca miodowego.

Potocznie miesiąc miodowy nazywany jest też podróżą poślubną, i w praktyce polega na tym, że świeżo poślubiona para po skończeniu uroczystości ślubnych pakuje walizki i jedzie w jakiś uroczy zakątek. Wprawdzie niewiele par może sobie pozwolić obecnie na przeznaczenie na to całego miesiąca, przeważnie będzie to co najwyżej dwa tygodnie, jednak w dalszym ciągu używa się tej nazwy. Jeżeli jakaś para będzie się chciała na coś takiego zdecydować, to dobrze będzie zaplanować podróż odpowiednio wcześnie, aby po uroczystości się tylko spakować i ruszyć w drogę. Ale nie będzie też żadnych problemów, jeżeli odbędzie się całkowicie spontanicznie, sporo par wykupuje bowiem w ostatniej chwili jakieś interesujące wycieczki objazdowe, i wyrusza po prostu dobrze się bawić.

zwiedzanie miejskich kamieniczek
Napisał: Isa Ruiz
Na podstawie: http://www.flickr.com
O tym, gdzie się spędzi swój miesiąc miodowy, będzie decydować kilka rzeczy. Powiedzieć trzeba wprost, że dla niejednej pary jednym z podstawowych ograniczeń będzie cena. Z pewnością wszyscy by chcieli spędzić ten czas leniuchując na jakiejś egzotycznej plaży pod palmą i popijając mleko kokosowe, jednak wyjazd na Bali, Malediwy czy Jamajkę może być poza zasięgiem. Na szczęście przepięknych miejsc nie brakuje dużo bliżej, świetny pomysłem przykładowo mogą być Hiszpania czy też Francja, z koniecznym odwiedzeniem miasta miłości, czyli Paryża.Dużo ciekawych miejsc na upojny miesiąc miodowy znaleźć również można w Polsce. Trzeba się tu będzie jednak liczyć z warunkami pogodowymi i do tego dopasować wybór miasta czy regionu, w lecie bardzo dobrze nadają się na to Mazury lub hp park plaza wrocław Kaszuby, z kolei zima jest okresem, kiedy zdecydowanie są polecane nasze wspaniałe góry.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:42:04
Tagi: podróż, wycieczki, wesele, cena, wyjazd, zwiedzenie