Wybieramy oprawki okularowe dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Na sukces poprawnie skorygowanej wady wzroku u dziecka składają się dwie rzeczy – dobrze dobrane moce okularowych szkieł a także właściwie dobrana okularowa oprawka.


Dzisiaj na rynku można znaleźć dwa typy oprawek dla maluchów – oprawki z metalu jak też "plastikowe" oprawki z tworzywa.
kondycja


Jedne jak również drugie posiadają swoje pozytywy, lecz też minusy. Zależnie od wieku, budowy twarzy, charakteru dziecka należy wybrać odpowiedni typ. Wybierając oprawki okularowe dla dzieci zwróć uwagę na to, jak leżą na nosie. Oprawy z plastiku powinny od razu leżeć dobrze na nosku, albowiem nie ma możliwości późniejszej regulacji, natomiast oprawy metalowe posiadają nanośniki, które są częścią wymienną oraz można je dostrajać. Kiedy oprawki są odpowiednio dobrane do kształtu nasady noska, są równocześnie wygodne, nie będą zsuwać się w czasie czytania lub zabawy oraz nie uciskają delikatnej skóry dziecka. Przy odbiorze binokli optyk powinien dopasować okulary malucha doginając zauszniki.


Istotne jest także aby materiał oprawy, który kupujemy na okulary dla dzieci był bezpieczny oraz delikatny. Dzięki temu okulary nie będą zbyt dużym obciążeniem. Jeśli dziecko będzie zauważać okulary zachodzi ogromne prawdopodobieństwo, że będzie je ściągać.

Ruszaj do sedna oraz przeczytaj na stronie (http://astorhotel.pl/) na omawiany temat na odmiennych stronach - z pewnością Cię pochłoną kompletnie. Zobacz to koniecznie.

Zerkanie nad okularami. Większa część przedmiotów jak też osób nie znajduje się na wysokości wzroku dziecka. Szkrab ażeby ujrzeć coś co jest wysoko przenosi spojrzenie nad oprawki, nie unosi głowy w górę. Wówczas nie spogląda przez szkła binokli.
Z tej przyczyny tak ważne jest by tarcza znajdowała się blisko oka jak też by była odpowiedniej wielkości. Smyk nie ma wtedy możliwości spoglądania ponad binoklami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:06:09
Tagi: las, zakup, maluch, obiekt