Zbliża się Wielkanoc - radosne i familijne święto, gdy zasiadamy do stołu z najbliższymi i wspólnie spędzimy trochę czasu

Święta Wielkanocne w naszym kraju zazwyczaj bywają kojarzone z czasem spędzonym z najbliższymi w miłej i domowej atmosferze. Zasiadamy wszyscy przy jednym stole, dyskutujemy, radujemy się.
wielkanoc w górach


Mamy możliwość spędzić czas z długo niewidzianymi członkami rodu. To zawsze duży dar. Może jednak przyszedł w tym roku czas, aby odrobinę zmodyfikować naszą tradycję?


Zwykle zapewne jest tak, że gospodyni stale krząta się w kuchni i nie może znaleźć nawet zbytnio czasu, żeby porozmawiać z dziećmi oraz wnukami. A kiedy już może zasiąść przy stole, jest nazbyt zmęczona, żeby uczestniczyć w biesiadowaniu. Warto może podarować rodzicielce upom,inek i oświadczyć, że teraz cała familia spędzi Wielkanoc (https://interferie.pl/pakiety/wielkanoc_2017) w górach. Nie warto oczywiście nazbyt awangardowo podchodzić do zmiany, by starsze pokolenie nie dostało zawału, ale mamy możliwość zaoferować klasyczną Wielkanoc (sprawdź przykłady) w przytulnym pensjonacie, gdzie od razu dostrzeżemy rodzinną i ciepła atmosferę. Potrawy będą identyczne, jak te przygotowane przez nas, ale plusem będzie to, że kucharka je dla nas przyrządzi. Sprzątanie ze stołu także nie będzie na naszej głowie. Dzięki temu będziemy mieć czas, by posiedzieć przy kominku, pobawić się z wnukami oraz porozmawiać z dziećmi. Nabierzemy też ochoty na to, by iść całą rodziną na wędrówkę. góry są przecież takie piękne. Aż żal byłoby nie wybrać się gdzieś na kilkugodzinną przechadzkę.
Trzeba urozmaicać swoje życie i nawet w długoletnie tradycje wprowadzać małe przeróbki. Może okaże się, że są one przełomem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:27:02
Tagi: dom, góry, hotel, rodzina, lasy