Co powoduje, że znacząca część naszego społeczeństwa uwielbia Italię?

Tytuł tego tekstu naturalnie wcale nie oznacza, iż tylko ludzie z Polski kochają Italię. W końcu Włochy to ciągle najpopularniejsza europejska destynacja wśród Amerykanów, Rosjan czy Francuzów. Co powoduje, że uwielbiamy tak mocno Włochy?
włochy - koloseum
Napisał: Luca Serazzi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Atrakcyjne ceny hoteli, pożywienia w restauracjach, wejściówek do muzeów? Absolutnie nie! Jeżeli brać w rachubę ceny, Włochy - dalsze informacje - to jedno z najdroższych miejsc na Starym Kontynencie. Zapewne taka przykładowo Dania jest sporo droższa, ale jeżeli najistotniejszym kryterium wyboru kraju są ceny, bardziej odpowiednim celem jest Egipt czy Turcja. Może wielką zaletą jest błogi spokój, niezwykłe plaże? Tak naprawdę także nie. To co w takim razie sprawia, iż mimo wszystko pragniemy wypoczywać w kraju, któremu daleko do ideału?

Zdania są różne, ale można w sumie powiedzieć, że bardzo dużym atutem Italii są m.in. - niesamowite atrakcje turystyczne, pyszne jedzenie, przykładowo słynne spaghetti, kapitalna infrastruktura turystyczna, zwłaszcza godna pochwały jest ichniejsza kolej, lecz także autostrady i hotele, które są praktycznie wszędzie (zobacz na http://www.wlochy.pl). Poza tym, generalnie Włosi są nieprzeciętną nacją, a więc przebywanie w ich towarzystwie praktycznie we wszystkich przypadkach jest ciekawym przeżyciem.

Norwegia, Chile, Polska, Turcja - pięknych państw na kuli ziemskiej jest sporo. Tak naprawdę w dosłownie każdym państwie nietrudno zauważyć wiele pięknych miejsc co widać na http://www.turcja.com.pl. Jednak tylko we Włoszech jest aż tak dużo nieprzeciętnych, naprawdę ładnych miast oraz miasteczek. Florencja, Cagliari, Palermo - o ogromnej klasie miejscowości położonych na terenie Włoch może świadczyć chociażby to, że w sumie wymienienie wyłącznie tych najwspanialszych zajęłoby wiele czasu.

Czy w takim razie znajdzie się chociażby jeden czytelnik, który wątpiłby w to, że nasza miłość do niemalże wszystkiego co z Włoch ma jakikolwiek sens? Niektórzy ludzie mawiają, iż miłość jest bez sensu. Trudno akceptować takowe myślenie, bo akurat miłość do pasty, Rzymu bądź wspaniałego klimatu ma sporo sensu. Na szczęście włochy nie są tak naprawdę aż tak daleko od Polski, szczególnie zmotoryzowani mieszkańcy Krakowa, generalnie południowej Polski, mają okazję dosyć szybko dostać się do Włoch.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:34:56
Tagi: polska, hotele, Słowacja, Włochy, turystyczna