Jak założyć hostel?

Zastanawiasz się nad otwarciem własnej firmy. Wahasz się, bowiem przeraża cię nieodzowność wyczekiwania na pozwolenie lub koncesje? Możemy tego uniknąć, otwierając hotel.


W wypadku tej usługi, nieodzowne jest jedynie uzyskanie pozytywnej opinii kontroli sanitarnej oraz przeciwpożarowej. Następną czynnością podczas zakładania hostelu jest wpisanie nowej działalności do ewidencji, prowadzonej przez właściwy organ państwowej administracji (wójt, burmistrz lub prezydent). W składanym wniosku trzeba zamieścić kompletne dane właściciela obiektu, adres jak też nazwę hotelu, opinią budowlanych służb, przeciwpożarowych i sanitarnych a także rodzaju kategorii hotelowej (hotelik, pensjonat). Obiekt taki powinien być przygotowany komfortowo, ze stosowną liczbą miejsc noclegowych. Na mocy ustawy hotelem można więc nazwać również inne zakłady usługowe, świadczące podobne usługi, zatem pensjonaty, zajazdy. Podział ten nie dotyczy prawnych aspektów, a standardów usług, oferowanych w każdym z tychże miejsc. Spędzić noc (często darmowo) możemy także w studenckich domach i bursach oraz w schroniskach i przytułkach, jednak żadne z tychże miejsc nie jest hotelem, a tylko „podobnym obiektem”, ponieważ noclegowe usługi nie są fundamentem ich działalności.


hotel spa
Napisał: Alan Light
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ustawa zastrzega także, że niezbędne jest, by posiadacz lub dzierżawca hotelu, w należycie zauważalnym miejscu na obiekcie umieścił jego nazwę, dla przykładu hotel SPA.


W punkcie recepcyjnym hoteliku musi znajdować się dokładna rozpiska cen oraz kluczowych informacji o hotelu. W każdym obiekcie tego rodzaju, gość musi mieć dostęp do bieżącej wody ciepłej oraz zimnej, natomiast w pokoju pościel oraz rączniki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:15:55
Tagi: firmy, życie, hostel, motele, gość