Gdzie upolować atrakcyjne upominki z wycieczki do Krakowa?

Wczasy w Krakowie to zwiedzanie tych punktów miasta, które kojarzone są zwykle z wycieczkami szkolnymi. Pocztówkowe zabytki ”zaliczane” są jako punkt obowiązkowy już na początku wyprawy. Później pozostaje czas na przyjemności. Jedną z nich są zakupy.


Kraków Rynek
Oczywiście to, czy będziemy z nich zadowoleni, jest uzależnione w dużej mierze od tego, co planujemy zakupić. Regionalne dekoracje do mieszkania czy rustykalne akcesoria do kuchni na pewno dostaniemy w centralnych punktach miasta, Sukiennicach, blisko Rynku, na Kazimierzu lub w małych sklepach z upominkami. Obrazy, prace plastyczne lub inne elementy sztuki tradycyjnej możemy nabyć w galeriach artystycznych, których w Krakowie jest dużo. Jeżeli zależy nam na pamiątkach w postaci biżuterii, jubilerów jest w Krakowie naprawdę mnóstwo. Co ciekawe, nadmorski jantar może być tu kilkukrotnie tańszy niż w Trójmieście. Natomiast jeżeli ktoś przybył do dawnej stolicy Polski po ubrania, zakupy w Krakowie może zrobić w wielu galeriach czy pasażach handlowych. Niektóre z nich są naprawdę rozbudowane i ich obejście może pochłonąć wiele godzin. Można zakupić także chociażby polecany Junkers Hydro Smart W 11 Kb.

Kraków smok wawelski
Napisał: Pawel Loj
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza sklepikami oferującymi wysokiej jakości regionalne wytwory nawiązujące do galicyjskiej przeszłości, których – szczerze mówiąc – jest niewiele, galeria handlowa nie ma ciekawszej oferty niż to, co możemy kupić w każdym większym mieście, czyli sieciówki. Można w nich zakupić np. sprawdź więcej na www.

Jeżeli chciałbyś zobaczyć większą porcję informacji na nakreślany tutaj temat, to szczerze zalecam ten artykuł (http://deluxetravelclub.pl/oberoi-lombok-o382.html) - kliknij i sprawdź, czy wpadła Ci w oko.

Znane marki, nie tylko polskie, ale też zagraniczne, mają swoje sklepy wszędzie i akurat tym Kraków nie różni się od innych, większych, polskich miast. Jeśli ktoś poluje na oryginalne projekty nowatorskich projektantów, Kraków, choć uznawany za miasto artystów, może go zawieść. Za to osoby polujące na luksusowe marki zagraniczne na pewno wylądują na Rynku Głównym w dwóch kamienicach, w których swoje siedziby mają ekskluzywne butiki.

Jeśli chcesz zgłębić uzupełniające informacje na omawiany tutaj temat, to sprawdź to ważne źródło (https://activtour.pl/) - ono również jest bardzo cenne.

Jeżeli ktoś chciałby opuścić Kraków z torbą z regionalnymi specjałami spożywczymi, może kupić bajgle z różnymi dodatkami (mak, sezam, ser żółty), oscypki, inne sery owcze i kozie i mocno wędzoną kiełbasę lisiecką.

Zakupy w Krakowie mogą być udane, jeśli wiemy, czego szukamy i jeżeli uda nam się nie wpaść w pułapki zastawione na turystów – sztucznie podnoszone ceny, sprzedawanie produktów gorszej jakości jako unikatów i oferowanie nieudolnie wykonanego rękodzieła jako niepowtarzalnych prac znanego krakowskiego artysty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-05 14:42:44
Tagi: Kraków, pamiątki, upominki, zakupy, sklepy