Enoturystyka fantastycznym pomysłem na udane spędzenie urlopu

Zastanawiasz się, w jaki sposób spędzić przyszły urlop? Jeżeli nie planujesz tradycyjnego wypoczynku w górach czy nad morzem w jednym z cieplejszych, zagranicznych krajów, postaw na enoturystykę. Choć enoturystyka w Polsce jeszcze nie jest tak mocno rozwinięta, to jest parę miejsc, do jakich można jechać, aby uzyskać ciekawą wiedzę odnoszące się do wina.

wino
Napisał: MSM MOŃKI
Na podstawie: MSM MOŃKI
Enoturystyka jest bowiem gałęzią turystyki skupiającą się na problematyce wina, a dokładniej na uprawie winorośli, produkcji tego trunku oraz jego bukietach. Wybierając się na opisywany wyjazd mamy szansę odwiedzić gospodarstwa winiarskie oraz na własne oczy przekonać się, na czym polega cały proces wytwarzania trunku oraz kosztować wina, których dotąd nie miałeś okazji spróbować. Dobrze jest skorzystać ze sposobności porozmawiania z osobami, jakie na co dzień parają się tym tematem, gdyż z pewnością będą mieć sporo do opowiedzenia. Jeśli jedziemy na wyjazd organizowany, bez wątpienia będziemy mieć zagwarantowanego przewodnika, od jakiego również dowiemy się wielu ciekawych szczegółów. Z takich wczasów wrócimy z jeszcze większą wiedzą w temacie trunku, który umieszczamy na pierwszym miejscu. Co więcej będziemy mieć szansę skorzystania apetycznych, miejscowych rarytasów, jakie potem odtworzymy w zaciszu swojego domu, serwując do nich najlepiej dobrane wino. Warto jest zarezerwować nocleg położony nieopodal winiarni, a najlepiej zdecydować się na gospodarstwo enoturystyczne. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na tego typu urlop, takie wyjazdy często organizowane są w firmach, jako metoda motywacji dla pracujących tam ludzi. Możesz dać propozycję takiej wycieczki na najbliższym spotkaniu firmowym, zwłaszcza gdy szefowi zależy na pozytywnej integracji załogi i nieraz organizował różne atrakcje. http://www.winnicadwiegranice.pl/

butelki
Napisał: Council of Presidents
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak widzisz enoturystyka jest znakomitym pomysłem na wczasy. Możesz wyjechać sam bądź zabrać ze sobą bliską ci osobę. Na opisane wyjazdy wyjeżdżają zazwyczaj mężczyźni po czterdziestym roku życia, gdyż nie zaliczają się one do szczególnie tanich form spędzania wakacji. Jeżeli wobec tego jesteś zwolennikiem wina i chciałbyś poznać jego nowe gatunki, aby jeszcze lepiej dobierać rodzaje win do posiłków oraz pozyskać interesującą wiedzę, powinieneś skorzystać z oferty enoturystyki. Enoturystyka (organizowana przez właścicieli tej winnicy) w Polsce to wiele atrakcyjnych miejsc, które możesz odwiedzić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-02 11:10:41
Tagi: wakacje, noclegi, urlop, wina