Weekendowy wycieczka nad morze

Od długiego czasu niezwykle modne stały się tzw. city break, czyli niedługie, zazwyczaj weekendowe wyjazdy do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to zazwyczaj duże miasta, nierzadko zagraniczne, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest niewątpliwie Gdańsk.
To stare, ponadtysiącletnie miasto obfituje w dużo zabytków i atrakcji. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie – zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla tych ostatnich bezsporną radochą będzie kąpanie w morzu i psoty na plaży. Aby sprawić przyjemność latoroślom, koniecznie należy je także zabrać do ZOO w Oliwie.

Gdańsk
Napisał: grego1402
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bogactwo gdańskiej tradycji zachowało się w licznych galeriach, kościołach i muzeach (przykładowo ).

Serdecznie zalecamy te informacje (http://szpitalpodolany.pl/zabiegi/zabiegi-laryngologia/) do przejrzenia. Znajdziesz tu wiele cennych porad, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Odwiedzając to miasto, nie sposób ominąć Katedry Oliwskiej i Bazyliki Mariackiej. Obowiązkowo trzeba zwiedzić również historyczne Westerplatte, zmienione dziś częściowo w muzeum, i znajdującą się w niedużej odległości Twierdzę Wisłoujście.Warto pójść na spacer Traktem Królewskim, biegnącym od Złotej do Zielonej Bramy i atrakcyjną ulicą Mariacką, mieszczącą sporo sklepików i małych galerii, gdzie możemy kupić pamiątki z Gdańska, w tym znane na świecie produkty bursztynowe.

Jeżeli interesuje Cię niniejszy tekst, to bez ociągania kliknij tutaj i zobacz ponadto inny równie absorbujący news bali last minute.

Po trudach zwiedzania można usiąść w którejś z wielu restauracji i spróbować sławnego gdańskiego trunku zwanego Goldwasser z płatkami oryginalnego złota!

Gdańsk to miejscowość o magicznym klimacie. Warto znaleźć w swym kalendarzu choć kilka dni na jego odwiedzenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-28 00:58:41