Czym jest kitesurfing, ile kosztuje sprzęt do uprawiania tego typu dyscypliny? Czy jest to sport dla każdego?

Kitesurfing jest coraz bardziej popularny w Polsce. To nic innego jak pływanie na desce, jaka napędzana jest wiatrem przy pomocy latawca, którym należy sterujemy. Tego rodzaju dyscyplina sportu przyszła do naszego kraju stosunkowo niedawno, ponieważ w 2000 roku, zaś rok później powstała pierwsza szkoła kitesurfingu i zostały rozegrane pierwsze Mistrzostwa Polski w tej dziedzinie.

kitesurfing
Napisał: Alberto Otero García
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kitesurfing swoją coraz bardziej pokaźną popularność zawdzięcza temu, iż przy dobrym wietrze jest dosyć bezproblemowy do nauczenia, przy tym jednocześnie dostarcza niesamowitych wrażeń. Mimo że koszty sprzętu, szkolenia oraz kite wyjazdy znacznie zmniejszają budżet, to każdego roku przybywa miłośników tej dziedziny sportu.

Kiedy będziesz zdania, że umieszczone w tym artykule informacje są warte uwagi, sprawdź jeszcze szczegóły w linku tanie kwatery pracownicze warszawa. Odnajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

A jak prezentują się koszty sprzętu? Koszt nowego modelu latawca z przeciętnej półki to około pięciu tyś. złotych, możemy go jednakowoż pomniejszyć, jak zakupujemy sprzęt używany. Oczywiście taki typ sprzętu należy właściwie sprawdzić - kliknij strone.

Taki latawiec w dobrym stanie można już nabyć za około trzy tyś. zł.. Jednocześnie najlepiej wiedzieć, że z powodu zmiennego wiatru lepiej nabyć dwa latawce. Jeden większy będzie odpowiedni na słabszy wiatr, kolejny mniejszy na bardziej silne porywy. Poza latawcem, każdy z kitesurferów musi mieć bar, czyli specjalny drążek, jaki pomaga w sterowaniu latawcem i pompką. Koszty zaczynają się od około trzystu złotych za sprzęt używany do nawet tysiąca ośmiuset za nowy bar, ponadto około stu złotych za pompkę. Do pływania niezbędna jest także deska.sport
Napisał: troy_williams
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dosyć solidną jakościowo, ale używaną deskę jesteśmy w stanie kupić za około tysiąc złotych, za nową trzeba zapłacić około dwa i pół tysiąca złotych. Co więcej, każdy kitesurfer do uprawiania tego sportu potrzebuje pianki (około 500 zł) i trapezu, który kosztuje dość identycznie.

Ciekawisz się tym działem? Przeczytaj zatem dalej (http://www.hurtopony.pl/opony-ciezarowe-nokian.html) o tym wątku w następnym tekście, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Nie ma co ukrywać, że kitesurfing to sport ekstremalny, więc tej dyscypliny powinniśmy się uczyć w licencjonowanej szkole, pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Dopiero zdobycie prawdziwych umiejętności (na poziomie IKO2) jest podstawą samodzielnych ćwiczeń na sprzęcie własnym albo wypożyczonym. Kurs, jaki pozwala na osiągnięcie poziomu IKO2 to koszt około tysiąca złotych. Na pewno jednak warto ponieść ten koszt, jeżeli marzymy o tym, by profesjonalnie nauczyć się kitesurfingu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:04:46
Tagi: koszt, deska, wiatr, popularność