Czemu Kraków jest tak chętnie odwiedzaną miejscowością, jakie atrakcje zaproponować może turystom.

Jednym z najpiękniejszych miast w naszym kraju jest Kraków, co roku przybywa do niego około dziesięciu milionów odwiedzających. Naprawdę niezwykła atmosfera tego miasta przyciąga gości z wielu krajów i w różnym wieku, bo i każdy będzie mógł przyjemnie spędzić czas.
Kraków
Napisał: Harald Groven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niewątpliwie dużą atrakcją Krakowa są naprawdę niezwykłe zabytki, znane i rozpoznawalne na całym świecie. Wawelski Zamek, Kościół Mariacki i Rynek to tylko niektóre z nich, a oczywiście jest ich znacznie więcej. Można na całe godziny się zapuścić w urokliwe uliczki w śródmieściu, oglądając to, co pozostało po kilkusetletniej historii. Również osoby młodsze, wolące dużo zabawy od oglądania zabytkowych miejsc znajdą w Krakowie swoje miejsce.
Okolice Rynku są pełne różnego rodzaju dyskotek, barów i knajp, w jakich przy dobrej muzyce można spędzić czas przez całą noc. Rozbudowana baza noclegowa daje to, że przeważnie nie ma żadnego problemu ze znalezieniem kwatery, a pomimo dużego zainteresowania miastem ceny utrzymują się na normalnym poziomie. Kraków sam w sobie jest pięknym miastem i warto zatrzymać się w nim na jakiś czas, aby poznać go trochę lepiej. Poznawanie Krakowa zaplanować można albo samodzielnie, biorąc pod uwagę ilość rozmaitych przewodników problemów z tym nie powinno być, lub też znaleźć jakieś doświadczone biuro turystyczne Kraków i skorzystać z tego, co proponuje - oferta biura turystycznego.

stare miasto w Krakowie, rynek
Napisał: Praktyczny Przewodnik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaletą tego drugiego rozwiązania będzie to, że zwiedzanie odbywa się razem z przewodnikiem, który z pewnością powie o rzeczach, jakich się nie znajdzie w internecie. Dodatkowo wycieczki w formie zorganizowanej często mogą znacznie sprawniej dostać się w część miejsc, niż turyści samodzielnie zwiedzający. Jeśli się przyjeżdża do Krakowa na dłuższy okres czasu, to pomyśleć również można o zwiedzeniu dalszych okolic tego miasta, które także mogą dużo zaoferować. Turystyczne biura organizują różnego rodzaju wycieczki objazdowe z Krakowa, w czasie jakich można poznać wszystkie okoliczne atrakcje (http://www.pedro-travel.pl/wycieczki-objazdowe/), takie jak na przykład Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu czy też Kopalnię Soli.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-12 15:48:52
Tagi: polska, miasta, zabytki, miejscowości