Kilka dni w Pekinie, czyli co wpisać na listę najistotniejszych punktów, by jak najlepiej poznać to miasto

Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, jest miastem, jakie wielu z nas chce odwiedzić. I znakomicie nadaje się nawet na parodniową wyprawę, gdyż nie każdy może cieszyć się dwutygodniowym urlopem. Co zapisać do najważniejszych punktów zwiedzania, kiedy i my zamierzamy wybrać się do nadmienionego miasta?
Przede wszystkim – Zakazane Miasto. To chyba szczególnie znane wśród turystów miejsce, które jest największym na świecie drewnianym zespołem pałaców. Z pewnością nie zobaczymy wszystkiego w jeden dzień, ale nawet jeden dzień wystarczy, aby zaparło nam dech w piersiach, bo jest tam po prostu niezwykle. Zespół pałacowy cały czas jest odnawiany, dlatego można zobaczyć coraz więcej i więcej.
Pekin
Na podstawie: pixabay.com


Drugim punktem robionej listy powinien być Plac Tiananmen, a później – Świątynia Lamy – ogromna i zniewalająca. Odnajdziemy w niej m.in. różnorakie odsłony posągu Buddy, np. Buddę Leczącego lub Buddę Maitreji, którego otacza czterech królów.

Jeśli omawiana sprawa jest dla Ciebie pomocna, zobacz poza tym więcej szczegółów pomoc w uzyskaniu karty pobytu tu - te wiadomości również nie mogą pozostać niezauważone!

Nie można też zapomnieć o Letnim Pałacu, jaki choć nie jest zlokalizowany blisko centrum miasta, to niezaprzeczalnie jest warty ujrzenia (sprawdź więcej). W jaki sposób się do niego dostać? Nie zajeżdża tam metro, toteż pozostaje nam taksówka, ale na pewno się nie zawiedziemy.
Azja
Na podstawie: pixabay
Bilety kupujemy w zależności od tego, co chcielibyśmy zobaczyć, z tego względu ich cena może się odróżniać. Na zwiedzanie nie mamy nazbyt wiele czasu, toteż nie decydujmy się na dużo obiektów. Pekin to również znany całemu światu Wielki Mur, a jego kawałek w najlepszym stanie odnajdziemy w Badaling. Można się tam udać autobusem, taksówką bądź skorzystać z propozycji wycieczkowych proponowanych przez biura podróży.

Odpowiada Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę (https://raksa.com.pl/) pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na tego typu temat.

Pamiętajmy, by zabrać obuwie sportowe, albowiem niektóre fragmenty Muru są naprawdę ciężkie do przejścia.
Jeśli właśnie Pekinu nie dodałeś na listę miast, które zamierzałeś zwiedzić, może wybierzesz inne? Może to być np. Bruksela, najistotniejsze jest, by podróżować, nie przestawać tego robić, ponieważ to wspomnienia będą dla nas znaczące na stare lata W każdej miejscowości można coś zwiedzić, wszędzie możemy cokolwiek zobaczyć, toteż już dzisiaj poszukaj atrakcyjnych cenowo wycieczek bądź tanich biletów lotniczych, a czekają cię niezwykłe wrażenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-05 11:50:00
Tagi: miasto, zabytki, Budda