Czemu warto odwiedzić Kłodzko? Co oferuje to miasto oraz jego okolice? Co będziemy mogli odnaleźć w nim dla siebie?

Wiele osób zna Kłodzko w związku z wielką tragedią, jaka wydarzyła się w 1997 roku. Powódź, która wtedy przetoczyła się przez to miasto poczyniła wielkie szkody. O tym ładnym mieście zrobiło się wtedy głośno, jednak taki rozgłos na pewno nie jest miły… Całe szczęście od tego czasu upłynęło już dużo czasu, a wizerunek Kłodzka to nie straszne obrazki w telewizji, a walory, które od dawien dawna tu były.

Kłodzko
Napisał: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com
Atrakcyjność tego miasta to bardzo dobre położenie komunikacyjnie, w przepięknym regionie – centralnie w Kotlinie Kłodzkiej, blisko pięknych i chętnie odwiedzanych uzdrowisk oraz terenów wycieczkowych. Kłodzko posiada niezwykły charakter, zawdzięcza go burzliwej oraz fascynującej, około 1000-letniej historii. W mieście znajduje się bardzo dużo zabytków architektury. Kłodzko jest świetną bazą na wycieczki dla ludzi, którzy przemierzają pobliskie górskie szlaki - wejdź na hotelmetro.pl.Wiele skalistych miejsc i przepiękne krajobrazy, które można podziwiać ze szczytów gór, to wielka zachęta dla osób pragnących schować się chociaż na chwilkę, z dala od miejskiego zgiełku. Kotlina Kłodzka jest więc najlepszym miejscem dla jednostek, które szukają spokoju i kontaktu z przyrodą. Dla miłośników ptactwa polecane są wyjścia z lornetką w pobliże bystrych potoków górskich, tam swoje gniazda mają liczne gatunki doskonałych ptasich śpiewaków. Dla wędkarzy również jest tutaj miejsce, gdyż w okolicy Kłodzka jest wiele malowniczo położonych łowisk, zaś w tutejszych rzekach pływają duże i rzadko spotykane gatunki ryb.
Co więcej, ziemia kłodzka określana jest czasem jako “kraina pstrąga”, zaś daniem regionalnym jest pstrąg po królewsku. Miasto oraz najbliższe tereny zapewniają wiele atrakcji dla turystów lubiących aktywnie spędzać swój czas. W lato możemy uprawiać wspinaczkę skałkową, lub jeździć na koniu. Bardzo dobrze rozwinięta jest sieć ścieżek rowerowych, więc ten, kto chce zwiedzić okolice na rowerze będzie miał tu miejsce dla siebie. Zimą też nie brak atrakcji. Na nartach możemy szusować na stokach w Zieleńcu albo Czarnej Górze. Dla wielbicieli biegówek doskonałe będą Góry Stołowe. Noclegi Kłodzko dobrze jest rezerwować wcześniej, gdyż w sezonie letnim oraz zimowym może być z tym problem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-12 12:56:09
Tagi: Ryby, miasto, zabytki, atrakcje, górskich