December 2015 archive

Co warto zobaczyć w Łodzi? Czy faktycznie Łódź rozwija się coraz prężniej oraz jest ładniejsza z każdym rokiem?

hotel
Napisał: Hotel Amber
Na podstawie: Hotel Amber
Stolicą województwa łódzkiego jest 720-tysięczna Łódź. To jedno z największych polskich miast, trzecie pod względem liczby mieszkających tam ludzi, ustępuje miejsca tylko Warszawie i Krakowowi. W przeszłości popularny tu był przemysł włókienniczy, a miasto określano kiedyś polskim Manchesterem. Stolicę województwa łódzkiego zaczęto także nazywać HollyŁódź, nawiązuje to oczywiście do znanego amerykańskiego Hollywood. Dlaczego? Otóż, tutejsza Wytwórnia Filmów Fabularnych była jednym z najważniejszych miejsc powojennej polskiej kinematografii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 11:43:43
Tagi: miasto, turystyka, Kinematografia

Szalone pomysły na twoje wczasy

Dubai
Napisał: HISHAM BINSUWAIF
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszyscy marzymy o egzotycznych wakacjach, które będzie pamiętał przez resztę życia. Na takie wakacje warto wybrać Dubaj. Dubaj to miejsce, które oczaruje każdego. Dubaj zaskakuje na każdym kroku. To właśnie tam tworzone są rzeczy, o których nie śniło się filozofom i to na światową skalę. Jeżeli mówi się, że to pieniądze rządzą światem, to możemy stwierdzić, że w Dubaju widać te rządy pieniądza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-11 09:37:50
Tagi: miasto, last minute, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie, miejsce

Jeśli zamierzamy odpocząć to na niechybnie Tunezja wycieczka będzie dla nas wyjątkowo dobrym rozwiązaniem

tunezja
Napisał: Marcin Grabski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niewątpliwie kiedy zmienia się część roku i na ogół kończy się lato to dużo ludzi popada w swoistą depresję, która objawia się przez dużo aspektów. Najczęściej jest tak, że tak w istocie nie chce nam się nic robić, nie chce nam się do nikogo wychodzić a sama myśl o robocie i wychodzeniu do miejscu pracy przyprawia nas o podłe samopoczucie i zawrót głowy. Z jakiego powodu tak się dzieje już od dawna i jakie są na to sposoby, by radzić sobie w takiej chwili?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-09 10:04:51
Tagi: urlop, region, na wczasy