December 2015 archive

Co warto zobaczyć w Łodzi? Czy faktycznie Łódź rozwija się coraz prężniej oraz jest ładniejsza z każdym rokiem?

hotel
Napisał: Hotel Amber
Na podstawie: Hotel Amber
Największym miastem województwa łódzkiego jest 720-tysięczna Łódź. To jedno z większych polskich miast, trzecie pod względem liczby mieszkających tam ludzi, ustępuje miejsca tylko Warszawie jak i Krakowowi. Dawniej popularny tu był przemysł włókienniczy, a miasto określano kiedyś polskim Manchesterem. Stolicę województwa łódzkiego zaczęto także określać jako HollyŁódź, nawiązuje to oczywiście do znanego amerykańskiego Hollywood. Z jakiego powodu? Otóż, tutejsza Wytwórnia Filmów Fabularnych była najważniejszym miejscem powojennej krajowej kinematografii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 11:43:43
Tagi: miasto, turystyka, Kinematografia

Szalone pomysły na twoje wczasy

Dubai
Napisał: HISHAM BINSUWAIF
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszyscy marzymy o najlepszych wakacjach, które będziemy pamiętać przez resztę życia. Na takie wczasy warto wybrać Dubaj. Dubaj to miejsce, które oczaruje każdego. Dubaj zaskakuje milionem rzeczy. To właśnie tam tworzone są rzeczy, o których nie śniło się filozofom i to na wielką skalę. Jeżeli mawia się, że to pieniądze rządzą światem, to można powiedzieć, że w Dubaju widać te rządy pieniądza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-11 09:37:50
Tagi: miasto, last minute, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie, miejsce

Jeśli zamierzamy odpocząć to na niechybnie Tunezja wycieczka będzie dla nas wyjątkowo dobrym rozwiązaniem

tunezja
Napisał: Marcin Grabski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niewątpliwie kiedy przekształca się część roku i na ogół kończy się lato to wielu ludzi popada w swoistą chandrę, która objawia się przez dużo aspektów. Na ogół jest tak, że tak w istocie nie chce nam się nic działać, nie chce nam się do nikogo wychodzić a sama myśl o pracy i wychodzeniu do miejscu roboty przyprawia nas o złe samopoczucie i zawrót głowy. Dlaczego tak się dzieje już od bardzo dawna i jakie są na to sposoby, by radzić sobie w takiej sytuacji?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-09 10:04:51
Tagi: urlop, region, na wczasy