December 2015 archive

Co warto zobaczyć w Łodzi? Czy faktycznie Łódź rozwija się coraz prężniej oraz jest ładniejsza z każdym rokiem?

hotel
Napisał: Hotel Amber
Na podstawie: Hotel Amber
Największym miastem województwa łódzkiego jest 720-tysięczna Łódź. To jedno z większych polskich miast, trzecie patrząc na liczbę mieszkających tam ludzi, ustępuje miejsca jedynie Warszawie oraz Krakowowi. Dawniej królował tu przemysł włókienniczy, a miasto określano kiedyś polskim Manchesterem. Stolicę województwa łódzkiego przyjęło się także określać jako HollyŁódź, jest to nawiązanie rzecz jasna do słynnego amerykańskiego Hollywood. Czemu? Otóż, miejscowa Wytwórnia Filmów Fabularnych była najważniejszym miejscem powojennej polskiej kinematografii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 11:43:43
Tagi: miasto, turystyka, Kinematografia

Szalone pomysły na twoje wczasy

Dubai
Napisał: HISHAM BINSUWAIF
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszyscy marzymy o najlepszych wakacjach, które będzie pamiętał przez całe życie. Na takie wakacje warto wybrać Dubaj. Dubaj to miejsce, które olśni każdego. Dubaj zaskakuje milionem rzeczy. To właśnie tam tworzone są rzeczy, które nawet nie śniły się filozofom i to na ogromną skalę. Jeżeli mawia się, że to kasa rządzi światem, to można powiedzieć, że w Dubaju widoczne są na każdym kroku owe rządy pieniądza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-11 09:37:50
Tagi: miasto, last minute, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie, miejsce

Jeśli zamierzamy odpocząć to na niechybnie Tunezja wycieczka będzie dla nas wyjątkowo dobrym rozwiązaniem

tunezja
Napisał: Marcin Grabski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niewątpliwie kiedy przekształca się część roku i na ogół kończy się lato to wielu ludzi popada w swoistą chandrę, która objawia się przez dużo aspektów. Na ogół jest tak, że tak w istocie nie chce nam się nic działać, nie chce nam się do nikogo wychodzić a sama myśl o pracy i wychodzeniu do miejscu roboty przyprawia nas o złe samopoczucie i zawrót głowy. Dlaczego tak się dzieje już od bardzo dawna i jakie są na to sposoby, by radzić sobie w takiej sytuacji?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-09 10:04:51
Tagi: urlop, region, na wczasy