Wczasy i aktywny moment

Znowu mamy wakacje, wydaje się mówić na głos każdy uczeń gimnazjum i liceum. Co ze sobą począć, to pytanie słyszymy nieczęsto, ale jednak i ono się pojawia. Życie nie jest aż tak oczywiste, nie można założyć, iż właśnie wszyscy się radują, bo są wakacje. Są jednostki, które wciąż szukają swojego miejsca, dobiega końca rok szkolny, rozpościerają się nowe możliwości, jednak wciąż brakuje chęci do nowych inicjatyw. Co wtedy począć?


siatka
Napisał: adidas
Na podstawie: adidas
Jasne jest, że zapełnimy czymś czas, gdyż przecież to tu, to tam impreza, jeden robi ognisko, drugi zaprasza na „domówkę”, ponieważ rodziców nie ma w domu, jest jeszcze zaległa impreza, która miała mieć miejsce jeszcze w trakcie roku szkolnego. Ogólnie, każdego dnia jest jakiś pomysł jakoże dzień jest długi, nie musimy wcześnie wstawać, to i można więcej. Istnieją jednak osoby, którym nie wystarczają takie rozrywki i chcą czegoś więcej, pragną posiąść jakąś umiejętność, skoro jest czas, jest przerwa w szkole, to jest to fizycznie możliwe.


Wybór często pada na sferę sportową, więc przyszły sportowiec zaczyna interesować się książkami sportowymi. Możliwośći jednak jest sporo, a każda z nichprzeznaczona dla ludzi o konkretnych predyspozycjach, iż łatwo się w tym pogubić. Jeśli masz znajomych, którzy też myślą na poważnie o sporcie w wakacje pomyśl o jakiejś grze zespołowej.

Może to być dajmy na to siatkówka. Poczytaj poradniki i książki o siatkówce (książki o grze w siatkę), dowiedz się jakie są reguły gry, a później przede wszystkim trenuj, bo nauka czyni mistrza. A może wręcz przeciwnie
siatka
Napisał: Mikel Garcia Idiakez
Na podstawie: http://www.flickr.com
myślisz o tym by sam zdobywać wysokie góry i ustanawiać nowe rekordy. W takim razie wybór potencjalnego celu masz spory. Co powiesz na to aby zacząć edukować się w zakresie sportów wodnych, poznaj książki o sportach wodnych, a jeżeli wolisz coś na stałym gruncie to może grę w tenisa na korcie? Zależnie od tego, jaki posiadasz charakter możesz uczęszczać na lekcje jakiejś sztuki walki, spróbować siebie w zapasach czy boksie. A może preferujesz coś bardziej umysłowego? Szachy?

Nie ma znaczenia co wybierzesz, pamiętaj, że najważniejsze są chęci, lecz nie takie, które pozostają w sferze planów, nigdy niezrealizowane, najbardziej prawdziwe są bowiem te wprowadzane w czyn.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:23:25
Tagi: książka, sport, gra, sztuka, siatkówka, szkoła