January 2015 archive

Atrakcyjny wypad do interesujących krajów

wycieczka po Egipcie
Napisał: ohhenry415
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podczas jak w Polsce zima ze śniegiem i chłodem, to słoneczne, ciepłe kraje pociągają swą specyfiką. Powinno się wyrwać się tam przed zimą i wygrzać się na plaży, zamiast nakładać na siebie kolejne warstwy ciepłych strojów. Bardzo modny zarówno latem, jak i zimą jest Egipt. Każdy jest w stanie dobrać miejsce zimowego wyjazdu do osobistych gustów i preferencji. Jedni wolą Egipt, drudzy wybiorą gorącą Grecję. Grecja ma długą historię i bogate dziedzictwo kulturowe. Uważana jest za spadkobierczynię dawnej Grecji. Stanowi kołyskę całej cywilizacji .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-27 10:01:17
Tagi: podróż, nurkowanie, piramidy

Czy warto w tej chwili inwestować pieniądze w nieruchomości?

hol w hotelu
Napisał: Jorge Franganillo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Posiadanie gigantycznych pieniędzy w aktualnych czasach może napawać lękiem. Eksperci z dziedziny finansów alarmują, że ogromnymi krokami zmierza do nas hiperinflacja. Środki płatnicze mogą niedługo stracić własną wartość. Wówczas trzymanie ich na lokacie w banku nie koniecznie jest porządnym pomysłem. Należałoby się zastanowić nad innymi, opcjonalnymi sposobami ich zainwestowania. Bez wątpienia należałoby je ulokować w złoto czy srebro.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-23 10:07:16
Tagi: inwestycja, nieruchomości, zysk, kapitał

Czy można czuć przerażenie przed uczeniem się języków obcych?

Busem przez świat
Napisał: BusemPrzezSwiat.pl
Na podstawie: BusemPrzezSwiat.pl
Obecny świat jest wart grzechu, zdaje się mówić człowiek, który jest przekonany, że może wszystko. można objechać świat, można zmieniać pracę co jakiś czas, można rzucić wszystko i wyjechać do Anglii. Można… ale czy na pewno? zawsze nas coś ogranicza, które skazują nas na pozostanie w obecnym stanie. Z czego te ograniczenia wynikają? Wydaje się, że główną przeszkodą jest nasz lęk. Jak sobie dać z nim radę?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-20 16:05:21
Tagi: nauka języka, świat, szwedzki

Mamy u nas niezliczoną ilość ciekawych zakątków!

wycieczka
Napisał: David Howard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czy nasz kraj jest najbardziej urokliwym miejscem na Ziemi? Najzupełniej obiektywnie nie sposób odpowiedzieć na w taki sposób postawione pytanie. Pewnie w rankingach najatrakcyjniejszych krajów nas ogólnie nie ma: nie można się oszukiwać, nasza architektura znacznie odbiega od choćby francuskiej. Jednak i tak Polska to to miejsce, które jest pod wieloma względami godne uwagi. Respektujmy własną ojczyznę, no czy w ogóle mamy jakieś inne wyjście? Rozpocznijmy tekst od małego polecenia: warto jak najszybciej szukać mapy pomorze - urokliwe mamy to Morze Bałtyckie...

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-20 16:05:21
Tagi: mapy, Poznań, Gdańsk, Bałtykiem

W jaki sposób rozpoznać rekomendowany hotel w danym mieście

hotel
Napisał: Phillip Pessar
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardzo dużo osób zadaje pytanie, w jaki sposób rozpoznać dobry hotel w Rzeszowie. Owa kwestia jest zasadniczo bardzo złożona, gdyż na dobrą sprawę trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jakie są standardy w usługach hotelarskich biorąc pod uwagę ogól hoteli. Z pewnością zasadniczą kwestią jest czystość który panuje na terenie hotelu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-20 16:05:21
Tagi: hotele, obsługa

Jest zima, czas sportów zimowych i związane z tym zimowe szaleństwo.

Snowboard, zima
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Nadeszły nareszcie wytęsknione miesiące białego szaleństwa dla miłośników nart oraz desek snowboardowych. Ci, którzy nie przespali sezonu przygotowawczego, mają już wszystko gotowe. Inni natomiast poszukują najlepszych rozwiązań zapewne pięć minut przed wyjazdem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-13 11:36:13
Tagi: narty, snowboardu

Najlepsze oferty wakacji

Wspaniałe wakacje w Dalmacji czy odpoczynek w Splicie czy Dubrovniku nie muszą być teraz wcale kosztowne. Każde wakacje jednak, czy to wiosną czy latem, należy rozplanować z pewnym wyprzedzeniem. Z tego powodu trafionym pomysłem przed wyjazdem będzie zaznajomienie się z aktualnymi miejscami noclegowymi. W sieci aż huczy od cudownych ofert odpowiednich dla każdej osoby i na każdą kieszeń.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-09 15:05:12
Tagi: lot, samolot, odpoczynek, hotel, nocleg, wakacje, krajobrazy

W jaki sposób przygotować się do podróży autem?

Mapa i kompas
Napisał: hisks
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Nadciąga lato, czas, w którym znaczna część z nas stara się wybrać przynajmniej na kilkudniową wycieczkę do dowolnego ciekawego miejsca. Ciężko jednak jest się temu dziwić, bowiem przecież jest to doskonały sposób na wykorzystanie swojego wolnego czasu i przynajmniej krótkie oderwanie się od całej swojej rzeczywistości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:23:25
Tagi: wyprawy, wycieczki, mapy, zwiedzanie, plany miast, atlasy świata

Języki zagraniczne, które będą przydatne w podróżowaniu

Sala wykładowa, klasa
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Co to za dziwactwo? Słyszy się, gdy prezentuje się komuś przykładowe teksty napisane w języku hindi czy napisane w języku indonezyjskim. No cóż, należy przyznać, że te języki robią wrażenie, wprowadzają niejasność, powodują krępującą ciszę albo prowokują myślenie w stylu, jaki dziwny jest ten świat. A co, jeśli poznamy kogoś, kto dobrze mówi w takim języku, a nie jest mieszkańcem tegoż kraju? Będziemy zadziwieni!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:23:25
Tagi: języki, hindi, holenderski

Czy opłaca się uczyć języka krajów bliźniaczych nam kulturowo?

podręcznik do języka angielskiego
Napisał: 邰秉宥
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszyscy uczą się języków obcych, ale to nie tyle moda, co często przymus. Większość z uczących się ma już za sobą naukę angielskiego. Wielu rozważa, co dalej, jaki język wybrać jako następny. Z jednej strony kusi coś łatwego, z naszego regionu, z drugiej przydałby się język niszowy, odległy kulturowo, który jednocześnie liczy się w światowym handlu, polityce, stosunkach międzynarodowych…

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:23:25
Tagi: chiński, koreański, czeski

Wczasy i aktywny moment

wakacje
Napisał: ClearSense
Na podstawie: ClearSense
I znów wakacje, zdaje się mówić na głos jeden i drugi uczeń gimnazjum i liceum. Co ze sobą począć, to pytanie słyszymy nieczęsto, ale jednak i ono się pojawia. Życie nie jest aż tak klarowne, nie można powiedzieć, że właśnie wszyscy się cieszą, bo nastały wakacje. Są jednostki, które wiecznie nie mogą znaleźć własnego miejsca, kończy się rok szkolny, otwierają się nowe wizje, ale ciągle brakuje impulsu do nowych inicjatyw. Co zrobić?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:23:25
Tagi: książka, sport, gra, sztuka, siatkówka, szkoła