Na wyprawę dobrze jest się wyposażyć w bieliznę termoaktywną

Kanikuła pomaga w odpoczywaniu. Na przeróżne sposoby rodacy odpoczywają. Da się turystów podzielić zasadniczo na 2 skrajne społeczności. Pierwsi wolą smażyć się na plaży i byczyć się. Następna grupa woli ruch. Odpoczywają jeżdżąc na rolkach, pływając czy penetrując doliny. Ta druga grupa będzie potrzebowała specjalistycznego sprzętu, dla przykładu slipów termoaktywnych.

odzież termoaktywna
Na podstawie: http://www.sport-shop.pl/
Od czasu do czasu na urlopie ciągnie mnie w Bieszczady lub na długie wycieczki poznawcze. Dzieje się tak zwykle wtedy, kiedy przyciska mnie nostalgia za dzieciństwem. Wspominam wycieczki z drużyną harcerską Szlakiem Orlich Gniazd. Przypomina mi się wówczas piosenkę ogniskową, w której bohater tęskni za czasami kiedy podróżował z tobołkiem. Mnie czasami także tak pociąga wędrowanie. Należy powiedzieć, że podróże dawne w znaczny sposób odróżniają się od tych współczesnych. I nawet nie rozchodzi się o standard dróg, czy też o trzy gwiazdkowe koleje. Przekształcił się sposób podróżowania, i to we wszystkich szczegółach, od chwili planowania wycieczki, aż po trwającą wyprawę. Dawniej wystarczało założyć najmocniejsze spodnie jakimi się dysponowało, flanelową z trwałego materiału bluzę albo mundur, na to wszystko sztormiak. Na wierzch plan podróży, do plecaka odrobinę rupieci. I wyruszamy w drogę. Współcześnie już przygotowanie podróżny jest karkołomne, w zapomnienie odchodzi tradycyjny plan. Dziś wykorzystujemy lokalizację satelitarną.

Przekształciły się również wędrownicze rzeczy. Nie zmieniła się podstawowa norma: odziewania się na tzw. „cebulę”. Tak więc wkładamy warstwy ubrania, tak ażeby bezproblemowo i błyskawicznie dostosować się do dynamicznych warunków termicznych. Tak więc blisko ciała zakładamy dobre majtki termoaktywne. Kolejna warstwa odzieży zależna jest już od tego, jaką aktywność fizyczną przewidujemy. Podczas gdy idziemy na rower, powinien wystarczyć nam kask na głowę, spodenki termoaktywne, wygodne obuwie i jedziemy. Kiedy zaś planujemy wycieczkę w teren górzysty, niezbędne są wytrzymałe trepy. Bardzo ważne również powinny być bardzo dobre trwałe termoaktywne spodenki. Nadmienione ciuchy termoaktywne mają za zadanie utrzymywać komfort termiczny użytkownika. Odprowadzają one pot na zewnątrz, z daleka od ciała, a jednocześnie doprowadzają tlen. Aby taka odzież prawidłowo spełniała swą rolę powinna być dopasowana do skóry. Poza tym wszystkim garderoba taka jest uszyta metodą bezszwową, zatem nie powoduje niewielkich obtarć skóry, co czasami się zdarza w trakcie użytkowania tradycyjnej bielizny. Zatem - na wycieczkę!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-09 13:43:46
Tagi: wycieczki, skóra, podróże, ubrań, plan, termoaktywne