Przyswajanie nieznanych języków świata? Czemu nie!

Nauka języków obcych to dobra inwestycja na przyszłość. No tak, przecież wiadomo, że należy mówić po angielsku, bez tego dziś się nie da, lecz jaki język poza językiem angielskim warto znać? Możliwości jest wiele. Zasada jest taka, że najlepiej znać dwa języki: jeden, którym wszyscy się na świecie posługują, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który wprawi potencjalnego pracodawcę w zachwyt, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co ograniczy do zera naszą potencjalną konkurencję.
Słowniki języków obcych
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Jeśli wobec tego rozglądasz się za językiem, którego nie zna prawie nikt, to może język bengalski.

Jeśli masz ochotę poszerzyć swą wiedzę na przedstawiany temat, to zobacz nowy materiał (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/pasma-%C5%9Bwietlne/), który zapewne będzie dla Ciebie niesamowicie interesujący.

Nauka języka bengalskiego (nauka języka bułgarskiego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, duża, jednakże lepiej szukając można znaleźć to, czego się poszukuje. Dobrze znać solidne język angielski, gdyż wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest osiągalne tylko po angielsku. Podobnież jest z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.
A może nieco łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężki kaliber. Nauka tego języka nie jest najłatwiejsza, jednakże dostępne na rynku słowniki czynią naukę języka arabskiego (szkoła języka armeńskiego) łatwiejszą. Choć to całkowicie odległy kulturowy obszar i bardzo rzadki język to trzeba przyznać, że arabski świat odgrywa coraz bardziej odpowiedzialną rolę na arenie międzynarodowej, czego wyrazem jest także coraz większe zainteresowanie tym językiem.


Schodzimy o piętro niżej, pozostając dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Podejrzewam, iż na ten język decyduje się bardzo niewiele osób, i w sumie nie jest to nic dziwnego, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Nie odgrywa znaczącej roli w układzie polityczno-gospodarczym świata, jednakże nauka tak egzotycznych języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszej ojczyźnie za dużo tłumaczy z języka armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najłatwiej – język bułgarski. Pokrewny do rosyjskiego, ale mało popularny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki wydane po polsku.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-19 09:46:30
Tagi: nauka, bengalski, arabski, armeński