Doszkalać się w dzisiejszych czasach – podstawowa sprawa. Kto z tego rezygnuje być może traci najwięcej w tej zawodowej pogoni

Rzadziej niż częściej już można znaleźć w dzisiejszych czasach branże, w których pracownicy nie potrzebują szkoleń. To raczej reguła niż wyjątek, że szkolenia są dość częste, odbywają się ponadto konferencje i seminaria.

Możliwe, że w jednym miejscu takie wydarzenia są rzadziej spotykane, a w innych nieco częściej, ale nie podlega wątpliwości, że mamy z nimi do czynienia raczej w każdym miejscu. Z drugiej strony, to czy ktoś się szkoli zależy tez od jego pozycji w firmie, albo od tego, czy sobie można pozwolić na to.
apartament
Napisał: nhow
Na podstawie: Kaldewei


Jeśli jest ktoś dość wysoko w hierarchii danej firmy to praktycznie powinien się szkolić cały czas. Inwestowane są w takiego pracownika kapitał, gdyż po pewnym czasie powinny powrócić do nas z nawiązką, na czym korzysta cała organizacja. Aby jednak być tak „dotowanym” pracownikiem trzeba dzierżyć wysokie stanowisko lub mieć wysokie kwalifikacje. Najczęściej takie posiadają menadżerzy, dyrektorzy czy specjaliści do spraw IT.Do tego zbioru można też włączyć inżynierów czy programistów komputerowych, to są profesje, cieszące się ogromnym powodzeniem. Nie brakuje też zdolnych freelancerów, z tym że oni płacą sami za szkolenia (Polecamy hotele robotnicze Wrocław Park). A czy stać ich na to zależy od ilości zleceń. Czasami nie mogą się pochwalić dobrymi zarobkami, bo albo mieli przestój w interesie albo pieniądze musieli wydawać inaczej. Często zaś nie mają na to czasu. Taka jest przecież prawda, że freelancerzy pracują siedem dni w tygodniu i choć będą sobie organizować czas, to nie jest nieuniknione, że akurat realizacja zlecenia przypadnie im w czasie weekendu, czyli w czasie, kiedy najczęściej zaplanowane są szkolenia.

Co do bazy szkoleniowej w Naszym kraju, to w ostatnich latach znacznie wzrosła oferta różnych ośrodków. Chociażby w dużych miastach można spotkać przestronne sale konferencyjne, a w ich sąsiedztwie hotele, w których można załatwić sobie nocleg na czas szkolenia. Takie miejsca znajdują się w każdym dużym mieście w naszym kraju, przykładowo hotele Poznań czy sale konferencyjne Poznań. Można powiedzieć, że jak planujemy organizować takie szkolenie to nie ma problemu ze znalezieniem miejsca, gdyż naprawdę powstało dużo ośrodków szkoleniowych.
Opracował

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-12 20:10:50
Tagi: szkolenia, IT