Pragniesz prowadzić własny hotel? To nie takie problematyczne! Sprawdź jakie warunki musi spełnić przyszły hotelarz

Wiele branż w Polsce zyskuje na znaczeniu, tak jest przykładowo z hotelarstwem. Ostatnie lata nie pozostawiają złudzeń, nastąpił skok inwestycji w tym segmencie rynku. Nastąpiły przy tym konkretne zmiany, na znaczeniu zyskały hotele ekonomiczne, a trochę słabiej spisują się hotele z wyższego segmentu, czyli pięciogwiazdkowe. Hotele ekonomiczne również w najbliższych latach mogą jeszcze bardziej zyskać na znaczeniu. Małe nakłady kosztów i szybki zwrot nakładów, to najistotniejsze składowe tego sukcesu. Może też myślisz, by otworzyć taki hotel?
hotel
Napisał: Roman Boed
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takie hotele chce otwierać coraz więcej osób, a to dlatego, iż przepisy są mało restrykcyjne. Nie są potrzebne koncesje lub hotel hp park olsztyn pozwolenia, wymagania, które regulują to zagadnienie znajdują się przede wszystkim w Ustawie o usługach turystycznych. Przedsiębiorca musi zacząć od złożenia wniosku o uzyskanie zaszeregowania obiektu do właściwego typu i jednej z pięciu gwiazdkowych kategorii. Zaszeregowanie obiektu, a także określenie kategorii leży w gestii marszałka województwa właściwego ze względu na miejscu położenia przyszłego hotelu. Jego obowiązkiem jest także prowadzenie ewidencji wszelkich obiektów hotelowych.
Składany wniosek musi być wypełniony z podaniem dokładnych danych przedsiębiorcy, czyli musi tam widnieć adres siedziby, numer NIP oraz KRS, jeśli oczywiście podlega on wpisowi do rejestru przedsiębiorców. Jeśli chodzi konkretnie o obiekt to w takim wniosku musimy podać nazwę obiektu, należy także podać dokładne położenie hotelu. Konieczne jest również, aby przedsiębiorca wskazał we wniosku rodzaj obiektu i kategorię, którą pragnie dostać. Jak się przydziela konkretną kategorię? Przede wszystkim istotna jest liczba miejsc noclegowych, jednostek mieszkalnych, ważna jest też ich struktura.

hotel
Napisał: Jorge in Brazil
Na podstawie: http://www.flickr.com
I na sam koniec, trzeba się dowiedzieć, że według przepisów usługi hotelarskie mogą być świadczone tylko w obiektach spełniających dwa podstawowe warunki. Jeden z nich odnosi się do wielkości przyszłego hotelu, to jak jest wyposażony i jakie będą w nim świadczone usługi. Zależnie jaką kategorię posiada nasz hotel, są one ustalane właśnie pod tym kątem. Drugi warunek odnosi się do wymogów, jakie powinna spełniać każda inwestycja budowlana, czyli konieczne są sprawnie działające urządzenia sanitarne, przeciwpożarowe oraz inne, zdefiniowane w odrębnych przepisach.

Nie wnikając w pozostałe, mniej ważne rzeczy, trzeba przyznać, iż hotel (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Sharm-El-Sheikh/hotel/AQUA-BLU-RESORT/19944/40-260851-24FF.html) w Polsce to nie jest marzenie ściętej głowy. Jeśli faktycznie posiadamy dużo pieniędzy i myślimy, jak je dobrze zainwestować to może właśnie ta droga będzie najbardziej korzystna. Jeśli wierzyć wielu analitykom, rynek hotelowy ma z każdym rokiem rosnąc, i to ten ekonomiczny. Może więc warto spróbować?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-22 16:24:41
Tagi: inwestycja, przedsiębiorca, ekonomia, obiekt